fbpx
12 Січня, 2022

Польща тимчасово скасує ПДВ на продукти харчування та зменшить ПДВ на пальне

Польща тимчасово скасує ПДВ на продукти харчування та зменшить ПДВ на пальне

Уряд Польщі тимчасово скасовує податок на додану вартість (ПДВ) на продукти харчування та зменшує ПДВ на пальне, намагаючись уповільнити інфляцію.

З 1 лютого на продукти харчування в Польщі сплачуватиметься нульовий ПДВ. ПДВ на бензин і дизельне паливо знизиться з 23% до 8%, що має знизити ціну на пальне на 15 центів за літр. Про це повідомляє TASR.

Зниження ПДВ у Польщі

Тимчасове зниження ПДВ діятиме протягом шести місяців і має на меті пом’якшити вплив високої інфляції на фінансовий стан домогосподарств, заявив прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.

Більшість продуктів харчування, за винятком предметів розкоші, обкладаються 5% ПДВ у Польщі, а тепер на півроку його анулюють. Бюджет недоотримає 1,54 млрд євро, сказав польський прем’єр.

Уряд Польщі реагує тимчасовим зниженням податку на різке прискорення інфляції. Річний темп зростання споживчих цін у грудні зріс до 8,6%.

Варто додати, що з другої половини січня в Польщі запрацюють нові, більш лояльні правила працевлаштування іноземців, зокрема робітників з України. Відповідні зміни до законів підписав президент Польщі Анджей Дуда. Нові правила дозволять суттєво спростити отримання дозволів на проживання та збільшать його термін.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі