Для забезпечення кіберзахисту держави Словаччина планує розвивати повноцінну систему кіберзахисту, будувати та розвивати максимальні кіберспроможності Збройних сил Словаччини відповідно до міжнародних зобов’язань.
Це випливає зі Стратегії кіберзахисту Словацької Республіки, яку уряд схвалив сьогодні, у середу, повідомляє TASR.
Стратегія Міністерства оборони Словацької Республіки з кіберзахисту також пропонує посилити співпрацю між цивільним і військовим секторами. Міністерство оборони має співпрацювати з державними інституціями, такими як Управління національної безпеки та Словацькою інформаційною службою, а також з приватним та академічним секторами, які працюють у сфері оборони.
Держава також має зосередитися на підвищенні досвіду та обізнаності у сфері кіберзахисту.
“Ризик людської помилки ніколи не можна повністю усунути, але його можна значно зменшити, підвищивши обізнаність з безпеки та навчання на рівні користувача, експерта та менеджера”, – йдеться у Стратегії.
Відповідно до стратегії, Міністерство оборони також має зосередитися на підвищенні обізнаності про кіберзагрози шляхом обміну інформацією та оцінками, наприклад, на національних та міжнародних платформах.
Заходи стратегії будуть більш детально розроблені Міноборони у вигляді завдань в окремому документі – плані дій, який має бути поданий до 30 вересня. Реалізація стратегії щорічно оцінюватиме Рада з безпеки кіберпростору, створена в Міноборони.
Стратегія діє протягом п’яти років. Вона має оновлюватися у разі кардинальних змін у розвитку середовища безпеки, технологічного розвитку, розробки питань кіберзахисту НАТО та ЄС.
Як ми розповідали раніше, словацька розвідка зафіксувала рівень посилення кіберзагроз. Також ми повідомляли, що Словаччина почала співпрацю з Україною у сфері кібербезпеки.
Фото: TASR
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.