fbpx
10 Лютого, 2022

Боротися спільно: Словаччина розпочинає співпрацю з Україною у сфері кібербезпеки

Боротися спільно: Словаччина розпочинає співпрацю з Україною у сфері кібербезпеки

Словаччина розпочинає співпрацю з Україною у сфері кібербезпеки та цифрових інновацій. Це результат робочої поїздки віце-прем’єр-міністра, міністра інформатизації Словацької Республіки Вероніки Ремішової.

Про це повідомляє TASR з посиланням на прес-службу Міністерства інвестицій, регіонального розвитку та інформатизації (MIRRI) Словацької республіки.

Ремішова

Ремішова також провела переговори з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та взяла участь у міжнародному цифровому саміті Diia Summit.

Ремішова заявила, що Україна може покластися на Словаччину у подоланні загроз власної безпеки. Темою переговорів з українським міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, також була можливість тіснішої співпраці у сфері цифровізації, кібербезпеки чи проектів підтримки студентського обміну та освіти.

“Ми вирішуємо подібні завдання, і було б соромно не використовувати потенціал, який пропонує така співпраця”, – сказала Ремішова.

Вона підкреслила, що сильна сторона України – IT-сфера.

“Понад 4000 технологічних компаній базуються у наших східних сусідів. Україна посідає 12 місце у світовому рейтингу експорту ІТ-послуг, це становить чверть українського експорту та чотири відсотки валового внутрішнього продукту (ВВП). Вона також має великий досвід роботи цифрових сервісів для громадян”, – сказала Ремішова.

За її словами українські студенти мають можливість навчатися на ІТ-відділеннях у Словаччині, починаючи з 2019 року.

“Ми також говорили про те, як залучити більше словацьких студентів у навчанні на технологічних факультетах в українських університетах. Багато з цих вишів у світовому рейтингу стоять попереду словацьких”, – зазначила міністр.

Кібератаки та досвід Словаччини

Також на зустрічі в Києві звернули увагу на кібербезпеку.

“Україна вже тривалий час переживає інформаційну війну, яка загострилася останніми тижнями. Це включає серйозні кібератаки, які нещодавно були спрямовані на десятки урядових партій та енергетичний сектор“, — сказала Ремішова.

Вона додала, що партнери з України висловили зацікавленість у зміцненні співпраці у сфері кібербезпеки, у якій Словаччина має дуже хороші результати.

“Кілька місяців тому ми запустили спільне навчання з Центром кіберзагроз НАТО в Естонії, і Словаччина, 23-я країна у світі, отримала доступ до глобальної бази даних витоків облікових записів користувачів”, – сказала Ремішова.

Зацікавленість України у співпраці підтвердив український прем’єр Денис Шмигаль.

“Наші науковці зацікавлені у взаємодії у сфері криптографічних технологій, оскільки наразі дуже велику увагу ми приділяємо кіберзахисту. Ми створили перший в Україні Національний координаційний центр кібербезпеки, і щодня протидіємо кібернетичним атакам на українську цифрову інфраструктуру. Тож ми зацікавлені в подальшій взаємодії у цьому напрямку”, – зазначив він за результатами зустрічі.

Варто зазначити, що військова розвідка Словаччини у 2020 році зафіксувала зростання тенденції поширення загроз в інформаційному та кіберпросторі країни. Посилилися інформаційні атаки ззовні з метою поляризації суспільства в Словаччині та послаблення легітимності державних інституцій, у тому числі у зв’язку із заходами проти пандемії.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі