fbpx
07 Березня, 2022

Уряд Словаччини опублікував перші пропозиції роботи для українських переселенців

Уряд Словаччини опублікував перші пропозиції роботи для українських переселенців

На сайті ua.gov.sk, створеному владою Словаччини для інформування біженців з України про їхні можливості після прибуття до Словаччини, вже опубліковані перші пропозиції роботи, які можуть їм підійти. Про це заявив міністр праці Мілан Крайняк.

При цьому міністр закликав роботодавців не дивитися на українців як на дешеву робочу силу та не занижувати зарплати, пише TASR.

Крайняк

Крайняк уточнив, що поточна статистика говорить про 5 тис. біженців з України, які попросили тимчасового притулку в Словаччині, що дає їм можливість тут працювати. Дві третини з них – жінки, а решта – чоловіки.

Однак у зв’язку з військовою мобілізацією в Україні ця чоловіча частка уособлює або молодих хлопців, або чоловіків пенсійного віку. За підрахунками Крайняка, від п’яти до десяти відсотків тих, хто перетинає українсько-словацький кордон, рятуючись від війни, попросять тимчасового притулку в Словаччині.

Крайняк пояснив, що українці мають зареєструватися в муніципалітеті, де їм надають житло.

“На підставі цих записів з переселенцями зв’яжуться працівники бюро праці”, – сказав міністр.

Він зазначив, що переселенці можуть бути використані, наприклад, у промисловості, охороні здоров’я чи сферах з надання соціальних послуг.

Нагадаємо, понад 10 000 словаків 3 березня, подали запит на новий паспорт. Це є рекордом усіх часів та спричинило чималі черги у відділках поліції. Багато словаків стурбовані, оскільки війна ще ніколи не була такою близькою в сучасній історії.

 

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі