Понад 10 000 словаків у середу, 3 березня, подали запит на новий паспорт. Це є рекордом усіх часів та спричинило чималі черги у відділках поліції.
Як зазначили в поліції Словацької республіки, попередній рекорд становив 7773 запити 23 травня 2012 року.
Правоохоронці закликали громадян не панікувати, адже така кількість одночасних запитів призведе лише до затримок.
Державні органи у Словаччині реєструють заяви про прискорену видачу паспорта протягом двох і десяти днів.
“Немає підстав для отримання паспортів у швидкому режимі. Ми працюємо на межі своїх можливостей”, – сказав міністр внутрішніх справ Роман Мікулец.
Напад на Словаччину залишається “малоймовірним”, наголосив постійний представник Словаччини при НАТО Петер Батор (Peter Bátor) в інтерв’ю у середу.
Однак багато словаків стурбовані, оскільки війна ще ніколи не була такою близькою в сучасній історії. Однак психологи та соціологи попереджають, що багато словаків залишаються прихильниками президента Росії Владіміра Путіна, а деякі навіть підтримали напад Росії на Україну.
Згідно з опитуванням, проведеним перед вторгненням, Словаччина була однією з найбільш проросійських країн у Європі. 44% опитаних словаків звинуватили США та НАТО у напруженості на кордоні з Україною. За даними того ж опитування, лише 35% звинувачували Росію.
Після вторгнення 62% опитаних заявили, що Росія несе відповідальність за війну, тоді як тепер лише 25% вважають винуватцями США і НАТО. Про це свідчать результати недавнього опитування, проведеного через два дні після нападу, 26 лютого агентством AKO для Hospodárske noviny. Його провели на вибірці з 1000 респондентів.
Нагадаємо, раніше Словацька республіка зробила виняток з правил перевезення домашніх тварин для тих, хто вирішив виїхати з України через військову агресію Росії.
Фото: zoznam.sk
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.