fbpx
13 Січня, 2022

Уряд Румунії планує штрафувати енергетичні компанії за завищення рахунків споживачам

Уряд Румунії планує штрафувати енергетичні компанії за завищення рахунків споживачам

Уряд Румунії обговорить нові заходи на підтримку споживачів, які постраждали від підвищення цін на енергоносії. Влада країни хоче змусити постачальників енергії компенсувати неправильно оформлені рахунки.

Минулого року Румунія прийняла закон, який обмежує ціни на електроенергію та природний газ і компенсує споживачам підвищення. Однак, за словами представників уряду, не всі рішення енергетичних компаній відповідали нормам закону, повідомляє Еuractiv.

Centrala Cernavoda Nuclearelectrica

Енергетичний регулятор ANRE та орган захисту прав споживачів ANPC розпочали контрольні дії щодо основних постачальників енергії.

Міністр енергетики Віргіл Попеску рекомендував усім споживачам, які вважають, що їхні рахунки невиправдано завищені, спершу спробувати вирішити питання з постачальником і звернутися до ANRE. Він додав, що рішення таких компаній, які не відповідають законодавству, не можуть вводити штрафні санкції для їх клієнтів.

Уряд обговорить нові зміну закону наступного тижня, щоб потенційно блокувати будь-яке відключення в період, поки діятимуть компенсаційні заходи.

Для повторних правопорушників, які неправильно виставляють рахунки кілька місяців поспіль, нові норми можуть також передбачати штрафи у відсотках від доходу.

Нагадаємо, у жовтні минулого року румунський парламент прийняв рішення заморозити ціни на газ та електроенергію, а також знизити ПДВ на обидва енергоносії. Крім того держава надасть компенсацію цін на газ та електрику, щоб населення менше відчуло різке їх зростання.

Ціни на енергоносії зафіксують на п’ять місяців, а ПДВ на них на цей період становитиме 5% замість 19%.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі