Румунський парламент прийняв рішення заморозити ціни на газ та електроенергію, а також знизити ПДВ на обидва енергоносії. Крім того держава надасть компенсацію цін на газ та електрику, щоб населення менше відчуло різке їх зростання.
Ціни на енергоносії зафіксують на п’ять місяців, а ПДВ на них на цей період становитиме 5% замість 19%.
Відповідне рішення прийняла Палата представників, а власне закон раніше був проголосований Сенатом. До набрання чинності залишився тільки підпис президента Клауса Йоханніса (Klaus Iohannis) та офіційне оприлюднення. Положення закону діятимуть з 1 листопада по 31 березня 2022 року.
Відповідно до змін, постачальники послуг не можуть продавати електроенергію споживачам за ціною вище 1 лей за кіловат-годину (1 румунський лей – 6,23 грн.). У випадку природного газу його ціна за 1000 кіловат-годин не може перевищувати 250 лей (близько 1554,45 грн.). Окрім побутових споживачів, заморожування цін також стосується також шкіл, лікарень, громадських організацій та церков.
Значна частина споживачів також отримає компенсацію ціни на енергоносії, яку держава виплачуватиме постачальникам послуг. У випадку електроенергії держава замість споживача платитиме постачальнику послуг 0,29 лея (1,8 грн.) за кіловат-годину, а на газ ціна споживача за кіловат-годину також зменшиться на 33% за рахунок державних компенсацій.
Міністр енергетики Румунії Віргіл Попеску (Virgil Popescu) заявив після парламентського голосування, що закон забезпечить захист 15 мільйонів румунів (70 відсотків населення) у зимові місяці від необхідності сплачувати більшу вартість у порівнянні з минулим роком через суттєве підвищення міжнародних цін на енергоносії.
Варто нагадати, що з 17 жовтня Румунія оновила список країн з підвищеним ризиком зараження коронавірусом. Україна потрапила до так званої “червоної” зони разом з Гібралтаром.
Фото: oilcapital
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.