fbpx
30 Грудня, 2021

Уряд Чехії на рік заморозив зарплати політикам і чиновникам

Уряд Чехії на рік заморозив зарплати політикам і чиновникам

Уряд нового прем’єр-міністра Чехії Петра Фіали схвалив у середу пропозицію заморозити зарплати всім конституційним чиновникам терміном на один рік. При цьому підвищити заробітну плату співробітникам, які беруть участь у боротьбі з пандемією коронавірусу.

Про це повідомляє TASR з посиланням на чеську пресу.

“Ми вирішили заморожувати заробітну плату всім конституційним чиновникам терміном на один рік. Міністерство праці та соціальних питань вже готує відповідні зміни до закону”, – сказав Фіала після засідання уряду.

Чехія зарплата

Заморожування зарплат стосуватиметься президента, сенаторів, депутатів, членів уряду, конституційних та інших суддів, керівництва Вищого контрольно-ревізійного управління та членів правління Чеського національного банку. Фіала назвав цей крок природним у ситуації, коли зарплати більшості держслужбовців стагнують.

Наприкінці терміну повноважень попередник Фіали Андрей Бабіш також запропонував припинити зростання зарплат провідним політикам. Нинішня більшість уряду тоді відкинула цю пропозицію, заявивши, що це передвиборний популізм.

Водночас Кабмін вирішив підвищити зарплати тим бюджетникам, які знаходяться в авангарді боротьби з COVID-19. Запропоновано збільшити зарплатню парамедикам, поліцейським, пожежникам, соціальним працівникам та вчителям регіональних шкіл. А зарплати держслужбовців залишаться на колишньому рівні.

Профспілки розкритикували рішення уряду про заморожування зарплат держслужбовцям, назвавши його насмішкою над десятками тисяч державних службовців і чиновників.

Раніше також ми повідомляли, що в Чехії роботодавці змушені підвищувати заробітну плату іноземним працівникам, в тому числі й українцям. Незважаючи на їх значну кількість – це вже не дешева робоча сила у чеській промисловості та будівництві. За словами рекрутерів, сьогодні вже не діє правило, що іноземний співробітник коштує дешевше.

 

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі