05 Квітня, 2022

Урсула фон дер Ляєн, Жозеп Боррель та Карл Нехаммер: Київ очікують візити євродипломатів і канцлера Австрії

Урсула фон дер Ляєн, Жозеп Боррель та Карл Нехаммер: Київ очікують візити євродипломатів і канцлера Австрії

Цього тижня до Києва приїдуть глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель. Їхній візит анонсував прем’єр-міністр Словенії Янез Янша, а згодом підтвердили безпосередньо в Єврокомісії.

Також прем’єр Словенії повідомив про те, що кілька дипломатичних місій у Києві вирішили відновити свою роботу.

“До словенських дипломатів у Києві приєднаються литовські. Також туди повертається місія ЄС. Цього тижня до Києва також поїде президент Європейської комісії та високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки. Цього разу приклад показала Словенія”, – повідомив Янша у Twitter.

Fpqyz9vwqauq82e

Згодом головний речник Єврокомісії Ерік Мамер підтвердив візит Урсули фон дер Ляєн та Жозепа Борреля.

“Президент Урсула фон дер Ляєн та високий представник з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель цього тижня поїдуть до Києва на зустріч з президентом Володимиром Зеленським напередодні акції #StandUpForUkraine у суботу у Варшаві” – написав він.

Зустріч відбудеться перед запланованою на суботу у Варшаві донорською конференцією, на якій збиратимуть гроші для мільйонів біженців та переміщених осіб з війни в Україні.

Крім того Україну планує відвідати канцлер Австрії Карл Нехаммер. Після телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським у вівторок Федеральне канцлерство підтвердило, що Нехаммер планує відвідати Київ найближчими днями.

Мета – надати Україні гуманітарну та політичну підтримку. На сьогоднішній день Австрія надала близько 17,5 мільйонів євро з іноземного фонду боротьби з лихами і поставила 10 000 шоломів і понад 9 100 захисних жилетів для цивільного використання. Зазначається, що країна, яка не входить до НАТО, оперативно надаватиме подальшу гуманітарну допомогу. З міркувань безпеки деталі поїздки поки не повідомляються.

Нагадаємо, Україна цього тижня може отримати опитувальник від Європейської комісії, який є необхідним етапом для набуття Україною статусу кандидата.

 

InfoPost.Media

Фото: Ursula von der Leyen / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі