fbpx
22 Січня, 2022

Укрзалізниця відповіла на вимогу Польщі розблокувати вантажне сполучення

Укрзалізниця відповіла на вимогу Польщі розблокувати вантажне сполучення

Причиною тимчасової заборони залізничного транзиту через Україну на територію Польщі стало скупчення вагонів та застаріла інфраструктура польської залізниці. 

Про це у відповідь на запит “Укрінформу” відповіли у пресслужбі “Укрзалізниці”.

вагони Укрзалізниці

За твердженням українського перевізника, проблеми із інфраструктурою з польського боку системні. Тому без їх вирішення ситуація змінитись не може.

“Оскільки польська залізниця не йде на системне вирішення проблеми, то з метою зменшення простою вагонів компанії на території Польщі було прийнято рішення ввести тимчасову конвенцію на заборону залізничного транзиту Україною до Польщі”, – йдеться у повідомленні.

Як стверджують в Укрзалізниці, минулого року сторони провели п’ять переговорів, після яких ситуація покращувалась, але ненадовго.

Вирішення питання відновлення транзиту залізницею через Україну до Польщі залежить від обопільних дій двох країн.

Як стверджують в Укрзалізниці, у 2021 році на кордоні з Польщею щодоби могло накопичуватись від 1800 до 3200 вагонів. Крім того, відрізок Грубешів (Республіка Польща) – Держкордон загальною довжиною 1,5 км залишається неелектрифікованим та вузьким місцем маршруту.

Тому першою ситуативною проблемою, яку слід усунути, є скупчення вагонів. Проте більш системні рішення мають стосуватись оновлення застарілої інфраструктури та тарифної політики.

Укрзалізниця, в свою чергу, розпочала електрифікацію 94 кілометрів колій на дільниці Ковель — Ізов — Держкордон, яку завершить цього року. Це дозволить значно пришвидшити рух та збільшити вагу поїздів.

Що стосується тарифної політики, то в Укрзалізниці очікують погодження залізничною компанією “PKP LHS” (Польща) зміни плати за використання вагонів УЗ. Наразі тарифи значно нижчі від ринкових та затверджені ще у 2019 році.

Як стверджують поляки, заборона на транспортування вагонів є другим недружнім кроком України щодо Польщі. Першим було блокування транспорту, введене 30 листопада 2021 року. Таким чином Україна нібито намагається змусити Польщу збільшити квоту дозволів на автомобільні перевезення.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі