fbpx
06 Квітня, 2022

Українського посла викликали до МЗС Угорщини через “образливі заяви” української влади – Сійярто

Українського посла викликали до МЗС Угорщини через “образливі заяви” української влади – Сійярто

Посла України в Угорщині викликали до угорського Міністерства закордонних справ для пояснень щодо “образливих заяв” української влади стосовно позиції Будапешта у російсько-українській війні.

Про це на своїй сторінці написав міністр закордонних стправ Угорщини Петер Сійярто.

Петер Сійярто

За словами глави угорського МЗС, угорський народ показав свою підтримку діючого уряду та його позиції щодо енергетичних санкцій та відсутності дозволів на пропуск зброї через територію України.

“Ми з самого початку чітко говорили про війну по сусідству: ми засуджуємо військову агресію, відстоюємо суверенітет України, дозволяємо сотням тисяч біженців втекти, захищаючи їхнє життя, і доставляємо сотні тонн їжі та інших пожертвувань найбільшої гуманітарної операції Угорщини”, – зазначив Сійярто.

Однак, за словами міністра, безпека Угорщини та угорського народу на першому місці, а війна по сусідству — це не війна Угорщини і вони хочуть залишатися осторонь.

“Ми не хочемо поставити під загрозу мир і безпеку угорського народу, тому ми не будемо поставляти зброю та голосувати за енергетичні санкції”, – зазначи він. – “У неділю угорський народ висловив чітку думку щодо всіх цих питань та прийняв чітке рішення. Я думаю, це досить чітко і зрозуміло.”

Варто нагадати, що угорська урядова риторика останніх тижнів наголошувала на тому, що опозиція у разі перемоги відправить угорських солдат на війну, а уряд навпаки захистить мир.

“Ми розуміємо, що в українців є інший інтерес, навіть не сперечаємось з ними. Для них – Україна, а для нас інтереси угорського народу є першими. Одне, що ми не можемо залишити без слів: ніхто не може собі дозволити оцінювати демократичне рішення угорського народу! Заяви про формування тоталітарних систем, співучасть у війні та жаль з приводу волевиявлення угорського народу – неприйнятні! Українським лідерам час припинити ображати Угорщину і врахувати волю угорського народу”, – написав Сійярто.

Посол України в Угорщині Любов Непоп перед виборами в ефірі угорського телеканалу ATV висловила вдячність угорському уряду за гуманітарну допомогу. Також вона наголосила, що Україні потрібна зброя проти російських танків у війні. Тоді вона сказала, що “ми очікуємо від Угорщини більшого”, зазначає Telex.

Любов Непоп заперечила позицію уряду про те Україна нібито хоче втягнути Угорщину у війну. Вона заявила, що якщо українці не будуть воювати, то миру не буде, а російські танки зможуть опинитись на кордонах Угорщини.

Нагадаємо, напередодні Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС-KMKSZ) оприлюднило заяву до уряду Угорщини, в якій сподіваються на подальшу підтримку українських біженців, підтримку санкцій проти Росії та постачання необхідної оборонної зброї для України відповідно до рішень НАТО.

 

 

InfoPost.Media

Фото: Szijjártó Péter / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі