12 Квітня, 2022

Українські біженці не вирішать дефіцит робочої сили в Угорщині – експерти

Українські біженці не вирішать дефіцит робочої сили в Угорщині – експерти

За даними ООН 419 тисяч українців виїхали до Угорщини, рятуючись від війни, але вони не вирішать дефіцит робочої сили.

Принаймні так вважають угорські фахівці, пише Telex.

підприємство

По-перше, багато біженців – це жінки з маленькими дітьми або літні люди, по-друге, більшість з них не планують на довго залишатися в Угорщині і прямують в інші країни.

На кінець 2021 року на ринку праці в Угорщині було понад 79 тисяч робочих вакансій. Іноземні робітники, які були залучені, не змогли суттєво зменшити дефіцит робочої сили.

Офіційної інформації про кількість робітників з УКраїни, які працюють в Угорщині, немає. Але, за різними оцінками, ще до початку хвилі біженців їх кількість становила від 50 000 до 75 000 осіб. На початку припливу трудових мігрантів угоромовне населення Закарпаття становило більшість, але цей “трудовий резерв” невдовзі вичерпався, – пише видання Telex.

Ще до початку війни українські (як і сербські) робітники були задіяні переважно лише в окремих галузях на виробництві, будівництві, а останнім часом і у сфері гостинності. Відсутність необхідних мовних навичок (угорської чи англійської) в Угорщині також є перешкодою для більшості біженців.

Керуюча директорка агенції Jobtain Магдолна Мігай повідомила, що близько 2000 українських співробітників компанії мають диплом про вищу освіту, але змушені працювати на виробничому підприємстві в Угорщині.

Біженців з України більше приваблює Польща або Чехія, де в них не виникає особливих мовних проблем. До того ж, середня заробітна плата у цих країнах є вищою, ніж в Угорщині.

Основні міфи про загрозу українських працівників

Один з керівників угорської компанії каже що зустрічався з думкою про побоювання деяких угорців, що українські біженці “заберуть у них роботу” або вплинуть на зниження середньої заробітної плати. Але ці побоювання, на його думку, є безпідставними.

“Нам все ще потрібна нова робоча сила, тому ми раді, що зможемо дещо зменшити дефіцит наших партнерів. Найбільш типовим є одночасне працевлаштування угорців та іноземців”, – каже генеральна директорка Jobtain.

За її словами, не варто боятися, що роботодавці почнуть звільняти угорських працівників через прибулих українців.

Також Золтан Ласло, заступник президента федерації профспілок розповів про нинішнє ставлення угорських робітників до біженців з України, а саме про певну “хвилю солідарності”.

Він зазначає, що раніше на деяких робочих місцях виникали питання від угорських працівників, наприклад, чому українцям компанії оплачують, окрім зарплати, також і проживання – тобто витрачають на них більше грошей.

Однак наразі все змінилося. За словами Золтана Ласло, тепер чимало угорських працівників на підприємствах висловлюють своє глибоке співчуття та солідарність з українськими сім’ями, які потрапили в біду. І навіть організовуються, аби надати їм необхідну допомогу.

Нагадаємо, громадяни Угорщини, які мають постійне місце проживання на Закарпатті, але змушені були втікати за кордон від війни в Україні, можуть претендувати на отримання матеріальної допомоги в Угорщині. Очевидно, що мова йде про людей з подвійним українсько-угорським громадянством.

 

InfoPost.Media

Фото: Telex


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі