fbpx
26 Травня, 2022

Українські біженці масово повертаються додому з Європи: причини різні

Українські біженці масово повертаються додому з Європи: причини різні

Ситуація на польсько-українському кордоні вже кілька днів інша, ніж була останні два місяці. В Україну повертається значно більше людей, ніж їде.

Причини повернення додому можуть бути різними. Більшість тих, у кого житло залишилося неушкодженим, прагнуть повернутися у своє звичне русло життя. Проте є й такі, чиї будинки чи квартири розбомбили російські війська, тому вони хочуть їх відремонтувати чи відновити. Інші вирішили поїхати, бо їм треба поховати когось з близьких, які загинули на війні, пише портал Novinky.

українці у Польщі

Біженці вдячні за надане житло та засоби для існування, але кажуть, що у Польщі для них немає роботи. Якщо вакансії і є, то вони переважно низькооплачувані, наприклад, прибиральниками чи помічниками на кухні.

“Більшість моїх друзів, які втекли до Польщі, вже повернулися додому. Деяким із них важко, бо будинок, у якому вони жили, був повністю зруйнований артилерійським обстрілом. Я навіть не знаю, що на нас чекає, але мені вже треба їхати, тому що ми просто блукаємо Варшавою”, — розповіла Ірина з маленького села на Житомирщині, яка перебувала у Польщі з двома маленькими синами.

Хлопчики дуже чекають на тата, але він на фронті, як і більшість чоловіків. Про це жінка розповіла, чекаючи поїзда додому на кордоні в містечку Медика.

Зоя — жінка середнього віку з невеликого села під Києвом.

“Дома я звикла працювати в саду, а тут я просто так сиділа з моїми господарями Малгожатою та Тадеушем у Кельце, які запропонували мені дах над головою та їжу. Мені все одно, навіть якщо військові дії знову повернуться, я маю їхати додому”, — сказала Зоя, яка вже запакувала дві маленькі валізи і повертається додому зі своєю 9-річною донькою Танею.

Повертатись планує і жителька Житомира Олена.

“Моїм дітям довелося залишити школу, а я втратила роботу, бо боялася за своє життя. Наш будинок у Житомирі цілий. На жаль, бомба потрапила до будинку наших сусідів, зруйнувала його вщент і вся сім’я загинула під завалами”, — розповідає Олена. – “Чоловік і батько наших трьох дітей на фронті, але я вірю, що все складеться добре і він повернеться”

У Польщі вони майже два місяці мешкали у спортивній залі. Нестачі в їжі та медичному обслуговуванні не було, але шансів на нормальне житло чи роботу не було.

“Нас дуже багато у Польщі. Це може бути пафосно сказано, але в Польщі ми нікому не потрібні, а Україна без нас не може, тому ми повертаємося”, — заявила Олена журналістам телеканалу TVN24.

За інформацією Держприкордонслужби від початку повномасштабної війни станом на 24 травня з України виїхало 4,8 млн людей, більшість із них – це українські громадяни. Водночас повернулося в Україну за цей час понад 2,2 млн українців.

Варто додати також, що у Польщі зміняться правила видачі безкоштовних квитків українцям для поїздок країною. Нововведення залізничного оператора PKP Intercity стануть чинними з 1 червня. Так для українців безкоштовним залишиться тільки проїзд на маршрутах із наступних міст: Хелм, Дорогуськ, Люблін, Грубешів, Перемишль, Загуж, Ярослав та Жешув.

 

InfoPost.Media

Фото: Novinky


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі