fbpx
26 Травня, 2022

Менше безкоштовних потягів та знову платні автобани: які зміни чекають українців у Польщі

Менше безкоштовних потягів та знову платні автобани: які зміни чекають українців у Польщі

У Польщі зміняться правила видачі безкоштовних квитків українцям для поїздок країною. Нововведення залізничного оператора PKP Intercity стануть чинними з 1 червня.

Так для українців безкоштовним залишиться тільки проїзд на маршрутах із наступних міст: Хелм, Дорогуськ, Люблін, Грубешів, Перемишль, Загуж, Ярослав та Жешув.

Aaxj31l

Інші правила безкоштовного користування залізницею Польщі для українців залишаться незмінними. Відповідно до них, скористатися можливістю безкоштовного проїзду поїздами 2-го класу TLK та IC можуть українці, які перетнули кордон із 24 лютого. Правила стосуються дітей віком до 18 років, жінок, чоловіків віком від 60 років, чоловіків від 18 до 60 років з інвалідністю.

Посадка в поїзди здійснюється за заздалегідь отриманими в касі безкоштовними квитками. Квитки видаються при пред’явленні закордонного паспорта громадянина України або проїзного документа від “Укрзалізниці” на поїзд до Польщі або номера PESEL разом з будь-яким іншим документом, що засвідчує особу.

Громадянам з інвалідністю також необхідно пред’явити документи, що підтверджують їхню інвалідність.

Автодороги знову можуть стати платними

З 1 березня  на всіх автомагістралях Польщі введено звільнення від плати за проїзд для всіх автомобілів з українськими номерами. Лише у березні та квітні на ділянці А-4 Краків-Катовіце безкоштовно проїхали 279 332 автомобілі з України.

Проте вже кілька тижнів між власниками платних доріг тривають переговори щодо припинення цих привілеїв.

Найбільші втрати від безкоштовного проїзду відчула Stalexport Autostrada Małopolska. За перші два місяці російського вона склала 4 340 тис. злотих. злотих. Автомагістраль А-4 на півдні проходить від кордону з Україною, і саме тут, за даними Rzeczpospolita, найбільше українських автомобілів.

Однак речник Stalexport Autostrada Małopolska Рафал Чеховський (Rafał Czechowski) наголошує, що компанія не має наміру звертатися до Державного казначейства за компенсацією.

Подібна ситуація у концесіонера на ділянці траси А2 Autostrada Wielkopolska. Компанія оцінює збитки від скасування плати за проїзд у 2 мільйони злотих.

“Це внесок компанії в допомогу жителям України у почутті солідарності з мирним населенням, – підкреслює речниця компанії Анна Цямцяк (Anna Ciamciak).

З початку введення безкоштовного проїзду на концесійній ділянці автомагістралі А2 проїхало понад 90 тис. автомобілів. Більшість із них – легкові автомобілі, зареєстровані в Україні, але є й великі гуманітарні колони з усієї Європи, які везуть допомогу. За перші два тижні березня на маршруті Конін – Новий Томишль щоденно реєструвалося близько 700–750 поїздок. Зараз це близько 300 транспортних засобів на добу.

Нагадаємо, що тривалі виїзди українських біженців з Польщі можуть призвести до втрати ними прав на пільги. Таких біженців викликатимуть до органів соціального страхування для надання пояснень.

 

 

InfoPost.Media  за матеріалами Rzeczpospolita

Фото: Damian Klamka/East News


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі