fbpx
18 Січня, 2022

Українська диригентка Оксана Линів вперше в історії керуватиме італійською оперою

Українська диригентка Оксана Линів вперше в історії керуватиме італійською оперою

Диригентка українського походження Оксана Линів стала першою жінкою-музичним керівником Театро Комунале в Болоньї (Theatro Comunale di Bologna). Трирічний контракт на посаді музичного керівника театру розпочнеться цього місяця.

Линів раніше була головним диригентом австрійської опери Граца, а у липні минулого року стала першою жінкою-диригентом, яка відкрила німецький оперний фестиваль у Байройті за його 145-річну історію. Крім того вона диригувала у виконанні “Летючого голландця” Ріхарда Вагнера перед аудиторією, серед якої була колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель, повідомляє The Guardian.

Українська диригентка Оксана Линів

Пристрасть, яку вона демонструє на сцені, диригуючи оркестром, — це те, що відрізняло її від інших, кажуть у театрі.

“Звичайно, це щось дуже особливе, але для оркестру моя стать не має значення, тому що зараз у нас дуже складна програма. Ми граємо Ріхарда Штрауса, граємо музику Ріхарда Вагнера, це найкращий симфонічний репертуар у світі, а ми репетирували лише три дні”, – розповіла Линів Euronews.

Дівчинка з Бродів проти патріархату музичної класики

Оксана Линів народилась у місті Броди, на західній Україні, в сім’ї музикантів. Своїм першим оркестром вона диригувала, коли їй виповнилось всього 16 років. Потім пішла на навчання до музичної школи імені Лисенка у Львові.

За її словами, жінкам-музикантам було важко влаштуватися, оскільки більшість диригентів і викладачів – чоловіки.

“Ми повинні перестати думати про такі старі формальності, як гендер. Ми повинні думати про свою індивідуальність. Ми повинні вдосконалювати себе в своїй професії і відточувати свої таланти”, – додала вона.

Линів замінить попереднього італійського режисера Мікеле Маріотті після 10 років роботи в Театро Комунале в Болоньї.

“Після десяти дуже хороших років, коли ми поступово попрощалися з попереднім музичним керівником, італійцем Мікеле Маріотті, ми хотіли зробити ще один крок вперед і шукати інших відносин. Так прийшли до центральноєвропейського режисера німецького походження”, – сказав суперінтендант Фульвіо Маккарді.

Оксана Линів сподівається, що її нова посада стане посланням для всіх жінок, які хочуть досягти вершин своєї кар’єри та зацікавить оперою більше молодих людей.

Її першою оперною постановкою стане опера на 4 дії Андреа Шеньє італійського композитора Умберто Джордано. Також вона диригуватиме виконанням творів деяких із своїх улюблених композиторів. Серед них Вагнер, Чайковський, Брукнер, Ріхард Штраус та український композитор Борис Лятошинський.

Варто нагадати, що у січні фільм українського режисера Дениса Соболєва “Магда” став найкращою драмою Будапештського кінофестивалю. Історію про українську німкеню в часи війни серед інших учасників обрали європейські кінематографісти.

InfoPost.Media

Фото: Oleh Pavliuchenkov/dpa, nordbayern.de


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі