fbpx
27 Серпня, 2021

Українці зможуть залишати згоду на донорство у додатку “Дія”

Українці зможуть залишати згоду на донорство у додатку “Дія”

Мобільний додаток “Дія” розширить свої функції та дасть змогу охочим залишити згоду на трансплантацію своїх органів після смерті. Міністерство охорони здоров’я України спільно з Мінцифри наразі пропрацьовують механізм взаємодії.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Donorstvo Diia Ukraina

За словами міністра, перед міністерствами багато роботи в плані збереження конфіденційності інформації у разі бажання людини стати посмертним донором.

“Кожен, хто ухвалить рішення про найвищий вияв жертовності, зможе за свого життя залишити заяву про згоду стати донором після смерті. Це складна робота, адже інформацію про таку заяву ніхто не має бачити, поки людина жива. Навіть лікарі”, – розповів Ляшко.

Для оформлення такої згоди у додатку сформують відповідний розділ, де кожен громадянин України зможе залишити заяву про добровільну згоду на трансплантацію. Дані про це не будуть доступні ні для адміністраторів додатку, ні для спеціалістів охорони здоров’я. У разі смерті такої людини та після формування трансплантом-координатором картки потенційного донора в ЄДІСТ (Єдина державна інформаційна система трансплантації), інформація про її згоду стане відкритою.

“Коли ці роботи будуть завершені, ми розпочнемо інформаційну кампанію з популяризації донорства органів”, – додав міністр.

Слід зазначити, що операції з трансплантації органів в Україні стали можливими після прийняття у травні 2018 року закону про посмертне донорство. Чинності він набув із 1 січня 2019 року. За законом інформацію про донорство можуть занести до паспорта або посвідчення водія та обов’язково – до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Також потенційний донор може за життя обрати “довірену особу”, яка дасть відповідь про згоду чи відмову після його смерті.

Статистика посмертних трансплантацій в Україні все ще залишає бажати кращого. Всього у минулому році українські медики здійснили тільки 29 операцій з пересадки органів від померлої людини. Найчастіше у разі потреби трансплантації українці їдуть до Білорусі. Там за 2020 рік лікарі провели 459 подібних операцій. За державними програмами на странсплантацію органів українцям за кордоном щороку виділяються сотні мільйонів гривень.

За даними МОЗ, на програму “Лікування громадян України за кордоном” у 2019 році виділили 980 мільйонів гривень. Тоді як у 2020 ця сума зросла до рекордних 1,1 мільярда гривень, що допомогло в лікуванні 441 пацієнта. У 2021 році на програму планують витратити 700 мільйонів гривень. За словами екс-міністра МОЗ Максима Степанова, минулоріч перед урядом стояла задача за 2-3 роки привести Україну до трансплантаційної незалежності.

 

InfoPost

Фото: hromadske.radio

Нагадаємо, раніше InfoPost поекспериментував із генеруванням COVID-сертифікатів у додатку “Дія”, які днями визнав Євросоюз. Ми також сформували перелік діючих для українців вимог для відвідування найближчих країн-сусідів.

 


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі