fbpx
01 Березня, 2022

Українці зможуть виїжджати за кордон без “зеленої картки” на час воєнного стану – НБУ

Українці зможуть виїжджати за кордон без “зеленої картки” на час воєнного стану – НБУ

Для громадян України, які вирішили виїхати за кордон на власному автомобілі, скасували необхідність купляти поліси страхування “Зелена картка”.

Таке рішення за ініціативи МЗС України наразі підтримали Польща, Словаччина, Угорщина та Молдова, повідомляє Національний банк України.

зелена картка

Кордони цих країн громадяни України можуть перетинати без полісів “Зелена картка”. Українські прикордонники також не вимагають наявності полісу “Зелена картка” відповідно до розпоряджень Міністерства закордонних справ України.

Рішення щодо перетину кордону без полісу “Зелена картка” зумовлене запровадженням в Україні воєнного стану.

Варто додати, що “Зелена картка” – це міжнародний договір “автоцивілки”. Цей вид страхування є обов’язковим щодо всіх транспортних засобів, що виїжджають з території України. Поліс діє за кордоном, на території країн-членів системи “Зелена картка”.

Крім того, за інформацією Моторного (транспортного) страхового бюро України, страховики Польщі безоплатно виписуватимуть поліс цивільної відповідальності для українців строком на 30 днів.

Нагадаємо, з 28 лютого громадяни України зможуть безкоштовно подорожувати внутрішніми рейсами державної угорської залізниці MÁV-START. За допомогою “квитка солідарності” можна розпочати поїздку на будь-якому вокзалі, змінити пункт призначення під час обміну квитка безкоштовно. Для цього лише слід підтвердити українське громадянство за допомогою посвідчення особи чи паспорта

 

InfoPost.Media

Фото: shoppingpl.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі