fbpx
08 Квітня, 2022

Українці в Будапешті вшанували жертв Бучі та Ірпеня перед російським посольством

Українці в Будапешті вшанували жертв Бучі та Ірпеня перед російським посольством

У четвер, 7 квітня, в Будапешті перед посольством Росії пройшла акція, присвячена пам’яті мирних жителів Бучі, Ірпеня та інших міст і селищ, які загинули під час окупації.

Близько двох сотень учасників зібрались біля дипустанови з українськими прапорами та плакатами із закликом зупинити війну в Україні.

“Згадали закатованих цивільних чоловіків, зґвалтованих жінок і дітей, вбитих старих і немічних, спалених вогнищем людей – безневинних жертв російських воєнних, що прийшли з єдиною ціллю – винищувати українське населення”, – йдеться у повідомленні організаторів.

Перед присутніми виступили голова Асоціації “Єдність” Вікторія Петровська та голова Товариства української культури в Угорщині, заступник голови Світового Конгресу Українців Ярослава Хортяні.

“Більшість учасників акції – місцеві українці та біженці. Угорці були, але небагато. Крім пікету була і “лежача акція”, де люди зобразили жертв рашистів, крім того була фотовиставка звірств окупантів з Бучі і Ірпіня”, – розповів представник Асоціації “Єдність” Ігор Шипайло.

Це була вже 12-та акція в угорській столиці від початку відкритого вторгнення Росії в Україну. Її спільно організували Українська асоціація “Єдність” та Товариство української культури в Угорщині.

Варто додати, що 27 березня українська асоціація “Єдність” організувала в Будапешті акцію біля меморіалу “Взуття на річці Дунай”. Активісти вшанували пам‘ять загиблих у Маріуполі  від рук російських військових.

 

InfoPost.Media

Фото: Viktória Geiger


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі