fbpx
26 Жовтня, 2021

Українці поважають діаспору за кордоном, але вважають, що вона має допомагати Україні матеріально

Українці поважають діаспору за кордоном, але вважають, що вона має допомагати Україні матеріально

Більшість опитаних українців позитивно ставляться до української діаспори за кордоном, однак не бажають її фінансувати та допускати до участі в керуванні країною. Такі дані дослідження, проведеного Соціологічною службою Фонду “Демократичні ініціативи” ім. І.Кучеріва.

Так, за результатами опитування, українці асоціюють національну діаспору з кількома країнами, першість серед яких отримала Канада (про канадську діаспору знають 53% опитаних). На другому місці опинилася Польща (38%), на третьому – США (35%). До п’ятірки увійшли також Італія (19%) та Росія. Однак близко 43% респондентів зовсім не цікавляться пов’язаними з життям діаспори питаннями. При чому зростання такої байдужості прослідковується із Заходу України на Схід.

Diaspora Canada

Основним джерелом інформації для українців про життя співвітчизників за кордоном і надалі залишається телевізор – звідти дізнаються про останні події 49,2% опитаних. Серед найбільш популярних джерел також соцмережі, найближче оточення та друзі і знайомі, які мешкають за кордоном.

Більшість українців вважають, що українська діаспора має активніше інвестувати кошти у вітчизняну економіку. Таке рішення підтримали 71% опитаних українців. Разом з тим майже половина (47%) проти, щоб представники діаспори залучались до роботи у керівних органах державної влади України. Співвітчизників, які якийсь час прожили за кордоном, бачити у владі хотіли б тільки 35% респондентів.

Крім того майже половина опитаних (49%) проти фінансової підтримки українських організацій за кордоном. І тільки 30% вважають, що Україна мала б виділяти кошти для їх існування та ефективної роботи.

Варто зазначити, що опитування проводилося з 3 до 9 серпня 2021 року в усіх регіонах України за винятком окупованих АР Крим і окремих територій у Донецькій та Луганській областях. Опитано 2 018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Раніше ми також публікували результати соцдослідження групи “Рейтинг”, які показали, що серед українців чітко сформувалось переважно негативне ставлення до очільників Росії Володимира Путіна та Білорусі Олександра Лукашенка. Європейські ж політики мають більшу лояльність, однак не всі є достатньо впізнаваними. Так, зокрема, найбільш негативне ставлення в українських громадян – до Володимира Путіна, його “не люблять” 81% українців. Позитивно ж до нього ставляться тільки 15%.

 

InfoPost.Media

Титульне фото: radiosvoboda.org


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі