Більшість опитаних українців позитивно ставляться до української діаспори за кордоном, однак не бажають її фінансувати та допускати до участі в керуванні країною. Такі дані дослідження, проведеного Соціологічною службою Фонду “Демократичні ініціативи” ім. І.Кучеріва.
Так, за результатами опитування, українці асоціюють національну діаспору з кількома країнами, першість серед яких отримала Канада (про канадську діаспору знають 53% опитаних). На другому місці опинилася Польща (38%), на третьому – США (35%). До п’ятірки увійшли також Італія (19%) та Росія. Однак близко 43% респондентів зовсім не цікавляться пов’язаними з життям діаспори питаннями. При чому зростання такої байдужості прослідковується із Заходу України на Схід.
Основним джерелом інформації для українців про життя співвітчизників за кордоном і надалі залишається телевізор – звідти дізнаються про останні події 49,2% опитаних. Серед найбільш популярних джерел також соцмережі, найближче оточення та друзі і знайомі, які мешкають за кордоном.
Більшість українців вважають, що українська діаспора має активніше інвестувати кошти у вітчизняну економіку. Таке рішення підтримали 71% опитаних українців. Разом з тим майже половина (47%) проти, щоб представники діаспори залучались до роботи у керівних органах державної влади України. Співвітчизників, які якийсь час прожили за кордоном, бачити у владі хотіли б тільки 35% респондентів.
Крім того майже половина опитаних (49%) проти фінансової підтримки українських організацій за кордоном. І тільки 30% вважають, що Україна мала б виділяти кошти для їх існування та ефективної роботи.
Варто зазначити, що опитування проводилося з 3 до 9 серпня 2021 року в усіх регіонах України за винятком окупованих АР Крим і окремих територій у Донецькій та Луганській областях. Опитано 2 018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Раніше ми також публікували результати соцдослідження групи “Рейтинг”, які показали, що серед українців чітко сформувалось переважно негативне ставлення до очільників Росії Володимира Путіна та Білорусі Олександра Лукашенка. Європейські ж політики мають більшу лояльність, однак не всі є достатньо впізнаваними. Так, зокрема, найбільш негативне ставлення в українських громадян – до Володимира Путіна, його “не люблять” 81% українців. Позитивно ж до нього ставляться тільки 15%.
Титульне фото: radiosvoboda.org
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.