fbpx
16 Квітня, 2022

Українці на знак вдячності влаштовують прибирання європейських міст (ФОТО)

Українці на знак вдячності влаштовують прибирання європейських міст (ФОТО)

Словацьке Кошице, польські Вроцлав, Лодзь, Кутно та інші міста відчули вдячність українців, які переїхали до них, рятуючись від війни. Сотні українських біженців вийшли на прибирання місцевих парків на знак подяки за турботу.

Так, наприклад, 14 квітня об’єднана “бригада” з понад сотні українських біженців та місцевих мешканців прибрала район Старого міста у місті Кошице. Серед учасників були вчені, викладачі, бухгалтери, студенти, пише міська влада.

“Всі вони хотіли показати, що цінують допомогу і чесно попрацювали на благо міста Кошице, яке стало для них тимчасовим притулком. Люди познайомилися один з одним, зробили багато корисної роботи в багатьох кварталах Старого міста та поговорили про життя в Україні та Словаччині”, – зазначається в повідомленні. – “В пункті гуманітарної допомоги SOS Україна 2022 вони скуштували чудовий гуляш. Адже сьогодні – чистий четвер”.

Віддячитись за теплий прийом українські біженці вирішили і в польському Ольштині. Тут зараз перебуває близько 750 переселенців з України, які живуть в організованих приміщеннях. Як розповідає місцеве видання, в приватних будинках їх, безумовно, більше. Про це свідчить кількість номерів PESEL, виданих Ратушею в Ольштині. До кінця минулого тижня їх було видано понад 1400.

Серед біженців виникла ідея віддячитись за допомогу, тому в суботу, 9 квітня, у кількох містах Польщі організували “суботник”. У Ольштині прибирали два найбільші міські парки.

” У Ольштині про свою участь в акції заявили 40 людей”, – розповідає організатор заходу Ярослав Воронюк.

Група активістів з 25 осіб привела в порядок центральний парк, а парк Якубово вичистили від сміття 15 біженців. У роботах їх допомагали місцеві інспектори.

“Ми забезпечуємо всіх учасників рукавичками, сумками, граблями та іншими необхідними аксесуарами”, – розповідав Міхал Короновський із Ольштина.

Як пише видання, крім вдячності жителям Ольштина за допомогу, українські переселенці також могли краще пізнати місто, в якому проведуть найближчі тижні.

Img 0583 324923

В українському суботнику у Вроцлаві 9 квітня взяла участь понад сотня людей. Зусиллями волонтерів та українських біженців прибрали територію біля водосховища.

“Люди, ви чудові. Я дуже вдячна всім, хто сьогодні прийшов. Скільки разів ми доводили, що сильні разом, – написала у Facebook Аліна Бородай, одна з організаторів українського суботника у Вроцлаві.

Z28319352v,subotnik Czyli Sprzatanie Polskich Miast W Czyni

Також на початку квітня понад 100 українців взяли участь у прибиранні парку польського міста Лодзь у центральній Польщі.  Акція була запланована на 2 березня , але погода зсунула все більш ніж на місяць.

Мішки в парку швидко наповнили листям, пляшками та банками, а все сміття розділили за категоріями.

“Це за все, що народ Польщі зробив для нас, біженців з України. За те, скільки нам допоміг. Це трішки того, що ми можемо зробити для вас”, – розповіла харків’янка Ніна.

До акції були долучились навіть наймолодші, адже більшість українок приїхали до Лодзі з дітьми. Їхні чоловіки, які борються за свободу, залишились на батьківщині.

“Чоловік захищає Київ. Ми хочемо, щоб все це закінчилося, ми хочемо, щоб люди перестали вмирати, щоб ми могли захищати Україну”, – розповіла Наталія, жителька столиці України.

Screenshot 1

Також українські біженці вирішили привести в порядок центр міста Кутно в центральній Польщі і таким чином подякувати мешканцям міста за теплий прийом та допомогу. Волонтери зібрали сміття та листя з вулиць, також прибрали парки.

Таким чином громадяни України хочуть висловити вдячність за добро, отримане від поляків, і показати, що вони також здатні допомогти. Про це розповідає місцевий портал.

“Я прийшла сюди спеціально з дітьми, щоб спонукати їх до дій, щоб змалку привчати до того, що є такі екологічні речі. Друге – щоб діти знали, за що їм потрібно дякувати. Польща прийняла моїх дітей, допомогла зі школою, з квартирою, з усім. Тепер буду працювати тут за професією психологом”, – сказала одна з учасниць прибирання.

Screenshot 4

Нагадаємо, вже 1200 українців подали свої резюме на пошук роботи в Словаччині. Україномовних шукачів найбільше цікавлять пропозиції роботи в галузі туризму, гастрономії та адміністрування.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі