fbpx
13 Жовтня, 2021

Україна та ЄС на саміті в Києві підписали угоду про “відкрите небо”

Україна та ЄС на саміті в Києві підписали угоду про “відкрите небо”

Україна підписала з Європейським Союзом угоду про Спільний авіаційний простір (так звана угода про “відкрите небо”). Церемонія підписання пройшла під час саміту Україна-ЄС, який розпочався 12 жовтня у Києві.

За умовами угоди українські авіакомпанії отримають ряд додаткових прав, які наблизять їх до європейських конкурентів. Це дозволить зняти монополію на частину маршрутів, яка фактично встановлюється двосторонніми угодами між урядами країн.

Avia Ua

“Угода про Спільний авіаційний простір — це “авіаційний безвіз” одночасно для українських та європейських авіаперевізників. Україна отримає такі самі можливості, правила й стандарти в галузі авіаперевезень, як і в держав-членів Євросоюзу. Ми “створюємо Європу” на українському авіаційному ринку. Уряди України та країн ЄС більше не надаватимуть призначення на той чи інший маршрут. Авіаперевізники зможуть самі домовлятись про можливість рейсів та їх кількість напряму з аеропортами”, — зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Також угода полегшить відкриття нових авіамаршрутів та дозволить зменшити ціни на квитки.

Крім того в угоді про “відкрите небо” йдеться про безпеку польотів, авіаційну безпеку, організацію повітряного руху, гармонізацію соціальної сфери та захисту довкілля.

Avia Ua 1

Варто нагадати, що переговори про спільний авіаційний простір з Україною завершилися у 2013 році. Однак з того часу остаточне підписання угоди було заблоковане через конфлікт між Великою Британією та Іспанією щодо статусу аеропорту Гібралтару. Також очікувалось, що угоду про САП підпишуть 11 лютого у Брюсселі, однак тоді підписання зірвалось.

В контексті цих новин варто нагадати про потенційну співпрацю між ужгородським аеропортом та летовищем у словацькому Кошице. Раніше ми вже розповідали, що між ними менше 100 км, і це може стати не бар’єром, а можливістю для більшої та вигідної взаємодії між летовищами.

 

 

InfoPost.Media

Фото: kmu.gov.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі