fbpx
02 Червня, 2022

Україна та Польща спростять перетин кордону

Україна та Польща спростять перетин кордону

Порядок проведення контролю у спільних пунктах пропуску між Україною та Польщею спростять, а самих спільних КПП стане більше. 

Про це стало відомо за результатами перших розширених міжурядових консультацій польської та української сторін, які пройшли 1 червня.

Rail 5450632 1920

На сайті уряду не вказано конкретних рішень, які мають бути прийняті. Однак йдеться про те, що Польща і Україна домовилися про кроки, які необхідно вжити для якнайшвидшого підписання угоди між Україною та Польщею про посилене співробітництво контролюючих органів на кордоні. Також це стосується контролю в спільних пунктах пропуску.

“Для цього була створена українсько-польська робоча група, а в червні розпочнеться пілотна програма, спрямована на різке збільшення спільних контрольно-пропускних постів на прикордонному переході Корчова-Краковець”, – йдеться на сайті уряду.

Наразі спільний контроль проводиться на 4-х із 8-ми пунктів пропуску: “Смільниця-Кросценко”, “Грушів-Будомеж”, “Угринів-Долгобичув” та “Устилуг -Зосін”.

Очікується, що завдяки цьому рішенню тривалість очікування в черзі скоротиться.

Крім того Україна не вводитиме жодних обмежувальних заходів щодо імпорту з Польщі. Ті ж обмеження імпорту з Польщі в Україну, у тому числі й продукції сільського господарства, які існують зараз – будуть зняті.

Розбудова прикордонної інфраструктури для нарощування експорту в першу чергу зернових може стати пріоритетом розвитку України навіть під час війни. Так, зокрема, ми знайшли 7 причин, чому відбудова України проти Росії має початися з модернізації західного кордону.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі