fbpx
26 Лютого, 2022

Україна готує “брудну бомбу”: Кулеба спростував російський фейк про ядерну зброю в Україні

Україна готує “брудну бомбу”: Кулеба спростував російський фейк про ядерну зброю в Україні

Російські ЗМІ почали поширювати чергову хвилю дезінформації, покликану скомпрометувати Україну у ходів військової агресії проти неї. Фейк про начебто підготовку до виготовлення “брудної бомби” спростував глава українського МЗС Дмитро Кулеба.

Про це Кулеба написав у своєму Twitter.

“Російська пропаганда зійшла з рейок і припускає, що Україна готується скинути “брудну бомбу” на територію Росії. Це хворий фейк. Україна не має ядерної зброї, не веде жодних робіт з її створення/придбання. Ми є відповідальним членом Договору про нерозповсюдження ядерної зброї”, – написав міністр закордонних справ.

Дмитро Кулеба

Владімір Путін у ході звернення до росіян назвав плани України створити ядерну зброю “не порожньою бравадою”. За його словами, “Києву створити таку зброю буде набагато простіше за технологічної підтримки Заходу, ніж іншим державам”. Крім того сам Путін погрожував країнам Заходу не втручатися у війну з Україною. У зворотньому випадку він пообіцяв “наслідки, з якими вони ніколи не стикалися у своїй історії”. Багато хто сприйняв це як загрозу застосування Росією ядерної зброї.

Нагадаємо, раніше у Центрі протидії дезінформації спростували фейк про звернення угорців Закарпаття до Орбана. У фейковому повідомленні угорці Закарпаття начебто звернулись до угорського прем’єра Віктора Орбана з проханням провести референдум про приєднання до Угорщини.

 

InfoPost.Media

Титульне фото: Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі