fbpx
24 Лютого, 2022

У РНБО спростували фейк про звернення угорців Закарпаття до Орбана

У РНБО спростували фейк про звернення угорців Закарпаття до Орбана

У проросійських медіа і анонімних телеграм-каналах масово поширюється інформація начебто від етнічних угорців, які проживають на території України.

У фейковому повідомленні угорці Закарпаття начебто звернулись до угорського прем’єра Віктора Орбана з проханням провести референдум про приєднання до Угорщини.

Фейки поширили щонайменше пропагандистські видання Инфо24 та News-фронт.

Photo 2022 02 24 17 23 32

Поширювану інформацію спростували у Центрі протидії дезінформації при РНБО.

“У прагненні дестабілізувати ситуацію всередині України російська пропагандистська машина не гребує нічим! Будьте обережними і критично мисліть! Користуйтеся лише перевіреними джерелами інформації!” – зазначили аналітики.

На фейкову новину про референдум відреагували і в Демократичній спілці угорців України. За словами голови спілки Ласло Зубанича, “використання закарпатських угорців в інформаційних воєнних операціях, на жаль, в силу пропагандистських кампаній останніх років і надалі вважається досить “очевидним рішенням”.

“Закарпатські угорці останніми десятиліттями завжди залишались законослухняними і лояльними громадянами держави, яку всі ми вже ось тридцять років як спільно розбудовуємо! Тому ми засуджуємо будь-які, інспіровані ззовні, намагання створити напругу між мешканцями нашої області, в тому числі подібні неправдиві інформаційні закиди про якісь там “референдуми”, – зазначив Зубанич.

До цього українські силовики спростували фейкові повідомлення про відступ української армії. Українська армія не відступає і перебуває на своїх місцях і веде бій.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі