30 Березня, 2022

Біля словацького Кошице відкрили великий гуманітарний хаб для допомоги Україні

Біля словацького Кошице відкрили великий гуманітарний хаб для допомоги Україні

У Словаччині в селі Ганіска поруч з Кошице відкрили великий гуманітарний хаб, де акумулюватимуть гуманітарні вантажі для допомоги Україні.

Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита на своїй сторінці у Фейсбук.

гуманітарний Хаб. Віктор Микита

Що міститиме цей хаб:

  • пряму залізничну гілку зі Словаччини в Україну;
  • аеропорт безпосередньо поруч;
  • розгалужену мережу магістралей з різними країнами;
  • необхідну матеріально-технічну базу.

Що це означає для України:

  • суттєве збільшення об’ємів гуманітарної допомоги;
  • швидке оформлення та транспортування вантажів одразу з хабу в Словаччині у “гарячі точки” України;
  • робота команди Закарпатської обласної військової адміністрації разом зі словацькими партнерами безпосередньо на закордонному хабі;
  • можливість отримувати гуманітарний вантаж літаками в аеропорт м.Кошице з подальшим транспортуванням залізницею.

“Під час зустрічі із радником Прем’єр-міністра Словацької республіки Едуардом Бурашом та Генеральним консулом Словацької республіки Паволом Панісом узгодили останні організаційні питання”, – розповів Віктор Микита.

гуманітарний хаб


У свою чергу, радник глави уряду Словаччини Едуард Бураш розповів нашому виданню, що питання відкриття подібного хабу в Словаччині обговорювалося ще на початку березня, коли Словаччину відвідала глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

“Потужність гуманітарного центру поблизу Кошице становить приблизно 1100 піддонів на добу, а це один цілий потяг, або 33 вантажівки з гуманітарною допомогою. Планується, що до України з цього хабу відправлятимуть один потяг з гуманітарною допомогою. Функціонування хабу буде фінансуватися з держбюджету Словаччини, але ці витрати компенсуватимуться з коштів Євросоюзу”, – сказав Едуард Бураш.

Нагадаємо, кілька сусідніх країн, зокрема й Угорщина спростили дозволи на транзит українським перевізникам. Раніше рішення про скасування дозволів на двосторонні та транзитні перевезення територією своєї країни для українських перевізників прийняла Латвія. Обмежене спрощення прийняли в Словаччині та Болгарії. Тут українські перевізники без дозволів можуть здійснювати лише транзитні перевезення вантажів і пасажирів.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі