fbpx
09 Грудня, 2021

Угорський журналіст-розслідувач Твртко Вуйіч: “Закарпаття – найбільший локал-патріот”

Угорський журналіст-розслідувач Твртко Вуйіч: “Закарпаття – найбільший локал-патріот”

Журналіст та письменник сербського походження, посол доброї волі Угорської Баптистської служби милосердя Твртко Вуйіч (Vujity Tvrtko) привіз на Закарпаття новорічні подарунки для дітей – книжки. Таким чином він підтримав акцію “Подарунок у взуттєвій коробці”, яка проводиться в області вже кілька років.

Минулого року в її рамках роздали 64 тисячі коробок нужденним дітям, пише Karpataljalap.

“Кілька місяців тому я провів гру-опитування на своїй сторінці у Facebook, мета якої полягала в тому, щоби визначити, який угорський регіон є найбільшим локал-патріотичним. Вона охоплювала 19 областей Угорщини, а також прикордонні регіони – на півдні Сербії (Délvidék), у Словаччині (Felvidék), Трансільванію (Erdély), Закарпаття (Kárpátalja)”, – зазначив Твртко Вуйіч.

Виявилось, що Закарпаття – найбільший локал-патріот, оскільки звідси надійшло найбільше голосів.

Vujity Tvrtko

“Оскільки я мав можливість об’їхати весь Карпатський басейн, я розумів, що саме тут найбільша потреба письмового слова”, – розповів журналіст. “Я безмежно пишаюся тим, що тутешні угорці зберігають свою мову та культуру. Я також представник закордонної угорської меншини – хорватської. Я точно знаю, як важко зберігати спадщину рідної мови протягом 450 років. Ми привезли сюди угорську бібліотеку, щоб діти, які тут живуть, мали можливість читати угорською, щоби читання угорською не припинялося”.

Книги передали керівництву Берегівського ліцею та Управлінню освіти міської ради.

Vujity Tvrtko 1

Довідково.

Твртко Вуіч – один з найвідоміших репортерів Угорщини, спеціалізується на скандальних матеріалах, що викривають злочини проти людства. Видав кілька власних книжок. Зокрема писав про таємний табір-лепрозорій у Ефіопії, заклади для хворих на СНІД дітей у Румунії, про життя людей у Північній Кореї та Чорнобильській зоні.

В одній зі своїх книг “Ходіння пеклом” репортер розповідав про знущання над пацієнтами у Берегівській обласній психоневрологічній лікарні.

У 2016 році його було звільнено з телеканалу TV2 через делікатний інцидент. Він не зміг впоратися з ситуацією в прямому ефірі, зокрема, під час репортажу з колишнім футболістом Крістіаном Беркі. Твртко не приховував своїх особистих, часто образливих, думок і про інших угорських знаменитостей. У 2020 році разом з родиною переїхав на Гаваї.

Раніше ми за допомогою істориків дослідили, що ж об’єднує на перший погляд дуже різні нації та держави – українську та угорську? У матеріалі ми розповіли про знакові події спільної історії, якій понад 1000 років.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі