fbpx
25 Листопада, 2021

Угорський уряд відмовився від російської та китайської вакцин від COVID-19

Угорський уряд відмовився від російської та китайської вакцин від COVID-19

Угорщина не використовуватиме схему ЄС зі спільних закупівель вакцини від коронавірусу. Крім того країна більше не закуповуватиме російські чи китайські вакцини у майбутньому.

Таке рішення прийняв уряд Угорщини, повідомляє Telex з посиланням на керівника адміністрації прем’єра Угорщини Гергей Гуйяш.

Gulyás Gergely

“Уряд ухвалив мудре та відповідальне рішення не брати участь у другому раунді закупівель вакцин у ЄС”, – заявив Гуйяш.

У відповідь на питання депутата Ласло Варги щодо запасів вакцини, Гуйяш заявив, що у запасі все ще є 10 мільйонів вакцин, яких достатньо для всіх третього щеплення бажаючих.

За словами Гуйяша, загальна система закупівель вакцин у ЄС негнучка і не дозволяє купляти потрібну кількість вакцин. Натомість у Європі, за його словами є надлишки вакцини, які при потребі можна було б легко отримати.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто також заявив, що Угорщина планує відмовитися від російських та китайських вакцин. Наступне замовлення, яке планує розмістити угорський уряд, включатиме 5 мільйонів доз.

“Зараз ми не ведемо переговорів ні зі “Спутником”, ні з Sinopharm про нові поставки до Угорщини. Наступна партія вакцин напевно не включатиме вакцини зі Сходу. Постачальники “Спутник” та Sinopharm виконали раніше підписані нами контракти”, – сказав Петер Сійярто.

За словами Сійярто, Угорщина веде переговори з Російським державним інвестиційним фондом, який займається виробництвом “Спутника”, і китайською Sinopharm щодо можливості виробництва вакцин за ліцензією цих двох компаній на майбутній національній фабриці вакцин.

“Але жодних переговорів щодо доставки немає, східних вакцин при наступній партії не буде”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявляв, що Угорщина планує у 2022 році виробляти і продавати власну вакцину. Завод, де виготовлятимуть угорську вакцину буде розташований у Дебрецені.

 

InfoPost.Media

Фото: euractiv.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі