fbpx
30 Березня, 2022

Угорські суспільні ЗМІ обходять закони ЄС, поширюючи російську пропаганду – TASZ

Угорські суспільні ЗМІ обходять закони ЄС, поширюючи російську пропаганду – TASZ

Угорський союз громадянських свобод (TASZ) і аналітичний центр Political Capital (PC) вирішили звернутися до Європейської комісії щодо протидії російській пропаганді в угорських ЗМІ.

Як вважають ініціатори звернення, попри заборону російських медіакомпаній Sputnik і RT, угорські медіа продовжують транслювати їх контент. Про це повідомляє Telex.

“Європейський Союз діяв із зразковою швидкістю та ефективністю проти російської військової дезінформації, тому він не може дозволити угорським громадським ЗМІ без наслідків знецінювати загальноєвропейські правила”, – сказала Стефанія Капрончай (Stefánia Kapronczay), виконавчий директор TASZ.

Російська пропаганда в Угорщині

Обидві організації зараз закликають Єврокомісію забезпечити, щоб громадські засоби масової інформації країни-члена ЄС не могли виступати в якості “чорного входу” для розповсюджувачів забороненої пропаганди війни.

“У часи війни збалансована інформація має першорядне значення, особливо коли агресія відбувається в нашій сусідній країні, а держава-агресор, Росія, намагається перекласти відповідальність за цю війну на союзну систему Угорщини. Якщо доведені неправдиві наративи Кремля будуть розповсюджені серед мас угорського суспільства внутрішніми політичними діячами, завдання Москви полегшується. Оскільки ці наративи можуть допомогти відвернути угорську громадськість від думки про те, що Кремль несе відповідальність за напад на Україну”, – сказав Патрік Січерле (Szicherle Patrik), аналітик Political Capital.

Варто додати, що Європейський Союз заборонив фінансованим російською державою медіакомпаніям Sputnik і RT здійснювати будь-яку діяльність в ЄС. ЗМІ в країнах-членах ЄС також заборонено транслювати або розповсюджувати їхній контент.

Нагадаємо, що на початку березня в країнах Європи спостерігались численні порушення в інформаційному просторі. В основному вони були пов’язані з війною, що триває в Україні. Вторгнення Росії “наелектризувало” цифрове середовище в регіоні, а кількість проросійської пропаганди, дезінформації та фейкових новин різко зросла. На першому місці за кількістю випадків таких порушень залишаються Угорщина та Хорватія.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі