15 Лютого, 2022

Угорська опозиція висунула на посаду президента 79-річного Петера Рону

Угорська опозиція висунула на посаду президента 79-річного Петера Рону

Угорська опозиція висунула кандидатуру 79-річного юриста-економіста Петера Рону на посаду президента після Яноша Адера.

Протягом останніх тижнів озвувались імена кількох кандидатів, які підходять для цієї посади. Однак шість опозиційних партій і лідер об’єднаної опозиції Петер Маркі-Зай одноголосно висунули Петера Рону на березневих президентських виборах. Про це повідомляє 24.hu.

“Ми усвідомлюємо, що в сьогоднішніх парламентських умовах “Фідес” може легко проголосувати за власного кандидата Каталін Новак. Водночас ми вважаємо важливим показати альтернативну кандидатуру на посаду глави держави”, – зазначив Петер Маркі-Зай. – “Опозиційні партії підтримують прямі вибори глави держави. Тож у разі внесення змін до конституції виборці зможуть визначитися з наступним президентом”.

Петер Рона

Петер Рона, професор Blackfriars Hall Оксфордського університету, емігрував до Сполучених Штатів у 1956 році зі своєю родиною. Там працював в уряді, а потім у банківському секторі, а згодом отримав диплом юриста в Оксфордському університеті.

У 1986 році його призначили генеральним директором Schroders Bank. Покинувши американську кар’єру в 1990 році, він повернувся до Угорщини, де став головою Першого угорського фонду. Згодом заснував компанію NABI North American Vehicle Industry Co., яка займається виробництвом автобусів.

Він також приєднався до академічного світу в Угорщині і став викладачем кафедри міжнародного права юридичного факультету Університету Етвёша Лоранда в період з 2004 по 2010 рік. У 2006 році йому присвоїли звання почесного професора університету.

У 2008 році став радником уряду Угорщини під час переговорів про позику з Міжнародним валютним фондом та Європейським Союзом. У 2010 році став членом наглядової ради Magyar Nemzeti Bank.

Нагадаємо, що грудні минулого року правляча в Угорщині партія “Фідес” (Fidesz) вирішила висунути Каталін Новак (Katalin Novák) на посаду наступного президента Угорщини. Зараз Новак є міністром у справах сім’ї, депутатом парламенту Угорщини, а також віце-президентом Fidesz – Угорського громадянського альянсу.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі