fbpx
22 Грудня, 2021

Президентом Угорщини вперше може стати жінка: Fidesz підтримав кандидатуру Каталін Новак

Президентом Угорщини вперше може стати жінка: Fidesz підтримав кандидатуру Каталін Новак

Правляча в Угорщині партія “Фідес” (Fidesz) вирішила висунути Каталін Новак (Katalin Novák) на посаду наступного президента Угорщини. Про це заявив у вівторок прем’єр-міністр країни Віктор Орбан.

Зараз Новак є міністром у справах сім’ї, депутатом парламенту Угорщини, а також віце-президентом Fidesz – Угорського громадянського альянсу (з 2017 року), пише origo.hu.

Novak3

У розмові з журналістами потенційна кандидатка сказала, що для неї є “честю” підтримка правлячої партії на посаду наступного президента Угорщини.

“Для мене угорські сім’ї та угорські діти є найважливішими, і я буду продовжувати працювати для них у майбутньому”, – сказала Новак. – “Якщо мене оберуть першою жінкою-президентом Угорщини, я буду представляти Угорщину і прагнутиму представляти всю націю”.

Другий термін чинного президента Яноша Адера закінчиться 10 травня наступного року. За конституцією Угорщини він не може бути обраний президентом на третій термін.

Відповідно до чинної конституції Угорщини, прийнятої урядовою коаліцією в 2011 році, президент обирається членами парламенту шляхом таємного голосування.

Багато хто в Угорщині критикує такий метод виборів, оскільки президент республіки, обраний народом, має набагато більшу легітимність. Критики також кажуть, що правлячі партії позбавляють виборців права безпосередньо обирати ідеального кандидата в президенти , замість цього призначають його за партійною ознакою.

Також опозиція вважає, що кандидатура від Fidesz буде перешкоджати опозиційній владі, якщо вона переможе на виборах.

Довідково. Каталін Єва Верешне Новак народилася 6 вересня 1977 року в Сегеді. Вивчала економіку в університеті Корвінус і право в Сегедському університеті, в тому числі навчалася в університеті Paris X Nanterre (Франція). Окрім рідної мови вільно володіє англійською, французькою та німецькою мовами, а також іспанською на розмовному рівні. Новак одружена, у неї троє дітей: Адам (2004), Тамаш (2006), Ката (2008).

Слід зазначити, що наразі опозиційна коаліція Угорщини втрачає позиції у боротьбі проти Орбана. За соцопитуванням, яке замовив об’єднаний центр опозиційної кампанії, 46% виборців підтримують Fidesz-KDNP і лише 32% підтримують список опозиційного союзу. Натомість ультраправа угорська партія Mi Hazank (“Наша вітчизна”) отримала 5% підтримки, а “Партія Двохвостих собак” (Kétfarkú Kutya Párt) — 4%.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі