fbpx
23 Лютого, 2022

Угорська армія готова допомагати можливим біженцям з України – міністр оборони

Угорська армія готова допомагати можливим біженцям з України – міністр оборони

Армія Угорщини підготовлена до всіх можливих сценаріїв, і кількість солдатів відповідно можуть збільшувати або зменшувати. Також збройні сили можуть допомогти із евакуацією угорців із Закарпатської області у разі небезпеки.

Про це заявив міністр оборони Угорщини Тібор Бенко, пише Hirado.

“Наші винищувачі Gripen перебувають у постійній бойовій готовності, що в будь-який момент можуть виконати завдання операції з повітря”, – наголосив глава міністерства.

Угорська армія біля кордону України

У зв’язку з можливою евакуацією угорців із Закарпаття, Тібор Бенко зазначив, що угорські Збройні сили можуть допомогти у виконанні такого завдання в разі потреби.

“Ми проводили подібну операцію в Афганістані, де угорські солдати евакуювали 540 людей літаками та технікою”, – сказав глава міністерства.

У разі хвилі біженців, що можуть прибути з України, головним завданням Збройних сил Угорщини є забезпечення проходів і коридорів, а також безперебійна експлуатація пунктів пропуску, зазначив міністр оборони.

Угорська техніка для України

Тібор Бенко також повідомив, що Міноборони Угорщини наразі не отримувало запиту про допомогу від України щодо перевезення різної техніки. Як він зазначив, у разі війни передача зброї, боєприпасів та інших засобів між країнами регулюється міжнародним правом, а не угодою між двома сторонами.

“Угорщина віддана як НАТО, так і ЄС. Звичайно, якби це сталося, ми будемо вважати рішення Європейського Союзу чи НАТО обов’язковим і для Угорщини”, – наголосив міністр оборони Угорщини Тібор Бенко.

Він підкреслив, що сили Збройних сил Угорщини здатні захистити та гарантувати безпеку країни та її громадян.

“У нинішній ситуації немає потреби в тому, щоб сили НАТО дислокувалися в Угорщині. За останні роки нам вдавалося постійно збільшувати кількість солдатів, і за десять років у нас більше 11 000 добровольців”, – сказав Тібор Бенко.

Нагадаємо, за наказом Віктора Орбана угорські війська перемістять ближче до угорсько-українського кордону, щоб підсилити захист країни та за потреби вирішувати гуманітарні проблеми.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі