fbpx
23 Лютого, 2022

Угорщина спільно зі Словенією розвиватиме прикордонні регіони

Угорщина спільно зі Словенією розвиватиме прикордонні регіони

Підписана між Словенією та Угорщиною угода про розвиток прикордонних районів покращить становище нацменшин цих країн. Прем’єр-міністри країн Янез Янша та Віктор Орбан назвали меншини мостом співпраці.

Загалом кожна зі сторін виділить 5 мільйонів євро на розвиток меншин протягом наступних п’яти років, повідомляє Euractiv.

Орбан Янша

Угода, підписана в понеділок,21 лютого, є продовженням угоди, підписаної майже тридцять років тому.

Орбан назвав документ дуже важливим для тих, хто живе поблизу кордону. За його словами, угода принесе користь “всім угорцям і всім словенцям”, зміцнюючи дружбу між двома країнами.

Янша зазначив, що за останній рік двостороння торгівля зросла майже на 20%.

“Можу сказати, що потенціал значно вищий, і що в майбутньому ми із задоволенням його будемо оновлювати та використовувати”, – сказав він.

Орбан довгий час був сильним політичним союзником Янші. Двосторонні відносини стали тіснішими після того, як прем’єр-міністр втретє вступив на посаду майже два роки тому.

Однак у квітні обох лідерів чекають вибори.

Відповідаючи на запитання про підтримку на виборах, Янша сказав, що дружні відносини між країнами ніколи не залежали і не залежатимуть від результатів виборів.

“Але можна сказати, що принаймні в деяких питаннях співпраця останнім часом, особливо щодо захисту меншин […], була значно кращою, ніж за 20 років з моменту підписання першої угоди”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше угорський уряд пообіцяв виділити додатково майже 1,7 млн євро на реконструкцію каналу Верке на Закарпатті. Відповідно до опублікованої програми, передбачено фінансування для окремих водогосподарських робіт на українсько-угорських прикордонних водах. Частиною його є реабілітація закарпатської ділянки магістрального каналу Верке та підготовка програми реконструкції каналу.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі