fbpx
27 Травня, 2022

Угорщина планує відновити видобуток власного газу та нафти

Угорщина планує відновити видобуток власного газу та нафти

В Угорщині планують в найближчій перспективі відновити та значно збільшити видобуток власного газу та електроенергії.

“Виникла потреба в оптимізації енергетичних мереж, а виробництво власної енергії в Угорщині необхідно збільшити, оскільки газ і нафта не завжди будуть доступні “через трубопровід”, – про це зазначив Ласло Палкович, міністр технологій та промисловості Угорщини, на конференції з зеленої енергії та сталого розвитку в Залаегерсегу.

Міністр оголосив про відповідну урядову програму, що складається з шести пунктів. Вона включає в себе плани зміцнити енергетичний суверенітет, диверсифікувати енергопостачання, збільшити рівень внутрішніх ресурсів і частку відновлюваних джерел енергії. Про це повідомляє Delmagyar.

Olajkut E1468586524439

За словами Палковича Угорщина, на жаль, не дуже багата на власні джерела енергії, тому наразі не може підтримати ембарго проти російської нафти.

“Ми не можемо підтримати запит ЄС про ембарго, оскільки це зробить країну некерованою на тривалий час”, – зазначив міністр.

Він нагадав, що за рік ціни на електроенергію в Угорщині зросли на 300 відсотків, востаннє подібне відбувалося у 1970-х роках.

Тому розглядаються різні проєкти та інноваційні технології, які раніше не здавалися важливими. Наприклад, видобуток сланцевого газу з родовища в Мако (область Чонград) або перезапуск закритих нафтових свердловин у області Зала.

“Нам потрібно подумати, як збільшити річний видобуток газу з 1,5 млрд кубометрів на рік до 2,5 млрд”, – пояснив Ласло Палкович.

Також він наполіг, що розбудову АЕС Пакш необхідно продовжити.

Щодо питання екологічності, то, наприклад, у планах зробити електростанцію Матра екологічно чистою – блоки, що зараз працюють на бурому вугіллі, планують закрити в 2025 році, але збережені в резерві.

Одночасно буде створено водневу електростанцію та значно розширити використання сонячних парків. Угорщина планує у майбутньому забезпечувати себе сонячною енергією не менше ніж на 30 відсотків від загальної необхідності.

За словами Палковича наразі ведуться переговори з Євросоюзом про отримання Угорщиною інвестиції в розмірі близько 16 млрд євро для зміцнення енергетичного суверенітету країни, і цей ресурс “технічно доступний”.

Нагадаємо, що Європейська комісія розробила шостий пакет санкцій проти Російської Федерації, щоб натиснути на її економіку і стримати нарощення озброєння. Одним з рішень у рамках санкцій став вихід ЄС із залежності від імпорту російської нафти до кінця року. Однак це рішення може бути ветоване Угорщиною та Словаччиною.

 

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі