На угорську атомну електростанцію “Пакш” російським вантажним літаком доставили чергову партію ядерного палива. Через закриття транспортних шляхів в Україні авіамаршрут знову довелось прокладати через Білорусь, Польщу та Словаччину.
Про успішну поставку палива міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, пише RMF24.
“Гарна новина полягає в тому, що сьогодні вранці на атомну електростанцію Пакш прибуло чергове ядерне паливо”, – сказав він.
За словами міністра, паливо доставлялося авіаційним транспортом через Білорусь, Польщу та Словаччину. Раніше паливо для електростанції надходило залізницею через територію України.
Варто додати, що о 9:30 російський транспортний літак Іл-76ТД влетів у повітряний простір Польщі з Білорусі. Літак авіакомпанії “Волга-Днепр” вилетів з аеропорту Домодєдово двома годинами раніше. Після 20 хвилин польоту над Польщею він облетів Варшаву, облетів Краків о 10:08, а потім через Словаччину дістався військового аеродрому біля міста Папо на північному заході Угорщини.
Хоча польське небо вже кілька тижнів закрите для російських перевізників, цього разу поляки знову зробили виняток для Угорщини.
“Зазначений політ виконувався цивільним літаком Іл-76 російського авіаперевізника і є підтвердженим в’їздом, що відбувся на підставі згоди Управління цивільної авіації”, – відповіли в Оперативному командуванні родів збройних сил Польщі на запитання про політ російського Іл-76.
Нагадаємо, російська державна корпорація “Росатом” планувала ще у 2018 році розпочати будівництво двох нових енергоблоків атомної електростанції “Пакш” в Угорщині. Однак нині втілення цього проєкту, який Віктор Орбан вважав значним кроком до енергонезалежності країни, під великим знаком питання. У першу чергу через санкції проти Росії.
Фото: vg.hu, RMF24
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.