fbpx
05 Грудня, 2021

Угорщина незадоволена поведінкою України щодо прав національних меншин – Жолт Немет

Угорщина незадоволена поведінкою України щодо прав національних меншин – Жолт Немет

Депутат Національної асамблеї Угорщини Жолт Немет з партії Фідес заявив, що Угорщина незадоволена поведінкою України щодо поваги до прав національних меншин.

Про це він зазначив під час переговорів у Вашингтоні з головою Європейського підкомітету в Сенаті США та іншими представниками Сенату і Конгресу США, повідомляє MTI.

Németh Zsolt

Основною темою переговорів стала політика безпеки, економічне співробітництво та політичні відносини. За словами Немета, Сполучені Штати є найважливішим міжнародним гравцем у світовій політиці, тому підтримка безперервного діалогу на високому рівні є ключовою для Угорщини. Політика безпеки відіграє важливу роль у двосторонніх відносинах між США та Угорщиною, тому обговорювалося питання стабільності на Західних Балканах.

За запевненням представників Сенату, США дуже цінують роль Угорщини на Балканах, особливо через те, що восени Міжнародні сили з підтримки миру в Косові очолив угорський генерал, а Угорщина значно збільшила свої контингенти в регіоні. Серйозне визнання викликало також те, що Угорщина успішно евакуювала багатьох американських громадян під час евакуації в Афганістані.

 

Угорщина незадоволена поведінкою України

Під час обговорення теми вступу України до НАТО Жолт Немет наголосив на прихильності Угорщини до територіальної цілісності та суверенітету України. Однак він звернув увагу на те, що повага прав національних меншин, особливо набутих прав закарпатських угорців, є передумовою прихильності Угорщини. Він наголосив, що Угорщина незадоволена поведінкою України в цьому плані.

 

Сполучені Штати підтримують заходи економічної політики Угорщини

Жолт Немет розповів, що у сфері економічного співробітництва є вражаючі результати. Сполучені Штати є найважливішим торговим партнером Угорщини за межами Європи, другим за величиною інвестором капіталу в Угорщину за останні тридцять років. Америка зробила внесок у збереження понад ста тисяч угорських робочих місць.

“Тому в інтересах Угорщини, щоб американсько-угорські економічні відносини продовжували розвиватися, а бізнес-середовище було передбачуваним”, – підкреслив він.

Жолт Немет зазначив, що у зв’язку з політичною ситуацією Угорщина прагне до безперервних і збалансованих відносин зі США. Важливо також, за його словами, що політичне поле в Америці дуже сильне на ґрунті ціннісного консерватизму щодо визначальних питань соціальної політики, як і угорський уряд.

Як розповів угорський депутат, щорічна конференція Американського консервативного союзу, яка відбудеться навесні в Будапешті, стане відмінним форумом для обговорення. Жолт Немет також повідомив, що запросив своїх партнерів з Конгресу і Сенату США на захід і сподівається, що вони будуть представлені на конференції.

Нагадаємо, глава угорського МЗС Петер Сійярто, перебуваючи у Ризі, вкотре закликав Київ відновити права національних меншин, які проживають в Україні. Про це він заявив напередодні переговорів зі своїми українськими та грузинськими колегами Дмитром Кулебою та Давидом Залкаліані.

 

InfoPost.Media

Фото: Dailynewshungary


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі