fbpx
28 Лютого, 2023

Угорщина не прагне змін: партія Орбана залишається серед лідерів, зростає підтримка радикалів – опитування

Угорщина не прагне змін: партія Орбана залишається серед лідерів, зростає підтримка радикалів – опитування

Правлячий альянс Fidesz-KDNP, яким фактично керує прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, зберігає впевнене лідерство в країні з підтримкою 52% виборців. Серед опозиційних партій найбільша підтримка у «Демократичної коаліції» (DK), яку підтримують 12% угорських виборців.

Про це йдеться у результатах останнього опитування, проведеного провладною дослідницькою установою Nézőpont Intézet.

Viktor Orban

При умові, якби парламентські вибори відбулися зараз, партія Орбана скоріш за все досягла б результату квітня 2022 року.

«Це означає, що перевага правлячих партій не послабилася, попри минулорічний кризовий період, і продовжує зберігати стабільні переможні позиції в угорській партійній конкуренції», – йдеться у підсумку.

Тим часом згідно з даними цього дослідження, опозицію угорці підтримують не надто охоче. Зокрема лише партія Ференца Дюрчаня (прем’єр-міністр Угорщини – 2004-2009 рр.) все ще залишається найсильнішою опозиційною силою (12%).

Утім підтримка праворадикалів Mi Hazánk («Моя вітчизна») після останніх парламентських виборів значно зросла — у півтора рази (9%).

Ще однією ознакою лівих опозиційних настроїв в угорців є те, що до парламенту країни точно потрапили б представники «Партії угорського двохвостого собаки» (Kétfarkú Kutya Párt), також з результатом 9% – їх підтримка збільшилася практично втричі.

20230227 Abra

Згідно з опитуванням, всі інші опозиційні до влади угорські партії не мають наразі достатньої підтримки населення в Угорщині. Виключення — партія Momentum, яка поки що може здолати необхідний п’ятивідсотковий бар’єр для проходження в парламент.

Утім ні Jobbik («Йоббік»), ні соціалісти MSZP, ні партія «зелених» LMP та інші не отримали б достатньої кількості голосів для проходження до парламенту, якби вибори відбулися найближчим часом.

В тому числі серед аутсайдерів опинилася партія Петера Маркі-Зая, колишнього спільного кандидата в прем’єр-міністри Угорщини від опозиції. Її, за даними близького до уряду Віктора Орбана угорського інституту Nézőpont, підтримують 2% виборців.

* Опитування громадської думки Nézőpont Intézet було проведено з 20 по 22 лютого шляхом телефонного опитування 1000 осіб. Вибірка є репрезентативною для населення Угорщини старше 18 років. Похибка вибірки становить ± 3,16 відсотка.

Нагадаємо, що за даними опитування eupinions, проведеного Фондом Бертельсмана (Die Bertelsmann Stiftung), 61% європейців переконані, що Україна переможе у війні. Також 68% респондентів погоджуються, що напад на Україну – це напад на всю Європу. Однак у країнах Євросоюзу спостерігається зменшення кількості прихильників постачання озброєнь України.

 

InfoPost.Media

Титульне фото: EPA-EFE/ZOLTAN FISCHER


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі