fbpx
24 Травня, 2022

Угорщина може втратити голос у ЄС: Єврокомісія провела треті слухання щодо порушення правил і цінностей Євросоюзу

Угорщина може втратити голос у ЄС: Єврокомісія провела треті слухання щодо порушення правил і цінностей Євросоюзу

Європейська комісія 23 травня провела треті слухання у справі проти уряду Угорщини за порушення правил і цінностей ЄС. Санкції за відповідною статтею Договору про ЄС, у разі їх накладення, можуть призвести до втрати Угорщиною права голосу у Євросоюзі.

Стаття 7, по якій проходили слухання, визначає процедури припинення певних прав у держави-члена у разі порушення цінностей ЄС. Їх країни підписали при вступі до блоку, пише Euractiv.

“На жаль, я не можу повідомити вам про більш позитивні події”, – сказав журналістам комісар ЄС з питань юстиції Дідьє Рейндерс (Didier Reynders) після зустрічі міністрів блоку в Брюсселі.

Hearing Of Didier Reynders , Candidate Commissioner For Justice (48831276876)

Європейський парламент ініціював процедуру проти уряду в Будапешті за порушення правил і цінностей ЄС у 2018 році. Однак складна політична процедура, яка потенційно може призвести до втрати Угорщиною права голосу в ЄС, не принесла успіху європейським міністрам.

Це лише третє слухання щодо угорської процедури. Перше слухання відбулося 16 вересня 2019 року. Це сталось майже через рік після того, як Європейський парламент порушив провадження за статтею 7 проти Угорщини.

У розмові з журналістами перед зустріччю віце-президент Європейської комісії Вера Журова (Vera Jourova) повторила настрої учасників слухань.

“На жаль, у мене не так багато хороших новин, щоб повідомити”, – зазначила Журова. – “ЗМІ продовжують перебувати під політичним тиском, багато інституцій не відповідають критеріям незалежності від правлячої партії. А питання Pegasus (шпигунське програмне забезпечення) необхідно обговорювати”.

Раді буде потрібно більшість у чотири п’ятих голосів для прийняття рекомендацій. Вони є першим кроком у довгому списку до застосування санкцій відносно Угорщини.

Однак Мікулаш БЕК (Mikulas BEK), міністр європейських справ Чехії, спробував надати позитивний тон після дебатів, назвавib частину дебатів “відносно близькою до діалогу”.

“У минулому, мені здається, дебати більше нагадували набір монологів, але сьогодні, принаймні, частина дебатів була для мене трохи більш оптимістичною”, – сказав він.

Але Будапешт твердо стоїть і не збирається робити жодних кроків, щоб догодити Брюсселю, за словами міністра юстиції країни Юдіт Варга (Judit Varga). Про це пише Euronews.

“Найважливішим повідомленням є те, що 3 квітня угорці прийняли рішення”, – сказала Варга. – “Люди також стежать за європейськими подіями, і їхня відповідь на процедуру статті 7 полягає в тому, що вони підтримують політику угорського уряду щодо Європи та з усіх інших питань, пов’язаних із до верховенства права. Вони знають, що те, що робить угорський національний консервативний уряд, добре для угорського народу. А мандат понад три мільйони виборців переписує все і дає правильні відповіді на все”.

При цьому Брюссель нещодавно затвердив так званий механізм бюджетних умов. Це означає, що Угорщина може втратити кошти ЄС, якщо не продемонструє кроки у боротьбі з корупцією. Проте таке рішення не спішать приймати, адже для останнього раунду пропонованих санкцій ЄС проти Росії потрібна одностайність. Однак Угорщина поки блокує заплановане нафтове ембарго.

Рекомендуємо також прочитати колонку Віталія Портникова про те, чому новообрана президентка Угощини Каталін Новак важлива для Віктора Орбана та як вона відбілюватиме репутацію своєї країни у Європі.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі