fbpx
10 Травня, 2022

Угорці однаково недолюблюють Москву та Київ, а виборці “Фідес” налаштовані проросійськи

Угорці однаково недолюблюють Москву та Київ, а виборці “Фідес” налаштовані проросійськи

Угорці все ще довіряють великим державам Західної Європи, але не дуже симпатизують жодній із сторін війни Росії проти України.

Це видно з результатів дослідження Medián, опублікованого у понеділок 9 травня, на замовлення порталу 444.

7kag1shrslux1ym12ws

У порівнянні з аналогічним опитуванням 2018 року, угорці стали значно менше довіряти великим гравцям міжнародного середовища.

У 2018 році здавалося, що угорці мають найкращі думки про великі держави світу (Велика Британія отримала тоді 62 бали зі 100, Німеччина – 60, Франція – 55, Сполучені Штати – 54, Китай – 51 і Росія – 48).

При цьому симпатії до Росії за останні роки повільно, але впевнено покращувалися. Довіра до цієї держави становила лише 36 пунктів у 2003 році, 40 – у 2007 році та 44 – у 2014 році.

З початком російської агресії в Україні репутація Росії у переважної більшості угорців різко впала і тепер становить 32 бали. Утім, до України в угорців також велика недовіра, Україна має майже такий самий низький рейтинг – 33 бали.

З іншого боку, виходячи з партійних уподобань, ситуація більш розподілена. Якщо виборці провладної партії “Фідес” дали Росії 43 бали, а Україні – 24 бали, то прихильники опозиції оцінюють свою симпатію до Москви лише на 15 балів, а до Києва ставляться набагато краще – на 48 балів.

Прихильники “Фідес” також краще ставляться до Китаю (57 балів замість 34 – у виборців опозиції). Але значно гірше до США (33 проти 61), Франції (51 проти 72), Німеччини (52 проти 72), Великої Британії (56 проти 70).

Варто додати, що за даними квітневого дослідження IPSOS, в середньому 74% опитаних впевнені, що вони мають допомогти тим, хто тікає з України (так, зокрема, кажуть і 75% угорців). В середньому 72% опитаних кажуть, що їм потрібно триматися подалі від військового конфлікту. При цьому найбільша кількість респондентів, які бажають уникнути війни будь якою ціною, саме серед угорців – 90%.

 

InfoPost.Media

Фото: 444.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі