fbpx
03 Листопада, 2021

У Вроцлаві відкриють Генконсульство України: чим займатиметься дипустанова в Польщі

У Вроцлаві відкриють Генконсульство України: чим займатиметься дипустанова в Польщі

У Польщі готуються до відкриття п’ятої української дипломатичної установи. Генконсульство України цього разу запрацює у Вроцлаві.

За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, установа розпочне повноцінну роботу до кінця 2021 року. Як зазначив міністр, відкриття Генерального Консульства України вже вийшло на фінішну пряму, повідомляє пресслужба МЗС.

617c212e6577a468508857 730x410

Керівника установи я вже призначив, і до кінця року Генконсульство розпочне повноцінну роботу в інтересах українських громадян і компаній, – розповів Кулеба.

Офіційний договір про передання в користування приміщення для дипустанови підписали 28 жовтня Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця та мер Вроцлава Яцек Сутрик.

Варто нагадати, що рішення про створення Генерального Консульства України у Вроцлаві було ухвалене ще в жовтні 2020 року.

За словами мера Вроцлава, у місті живуть та працюють понад 100 тисяч українців. Генконсульство стане ще одним містком у співпраці двох держав у сфері торгівлі, культури, освіти та науки та сприятиме зміцненню міжособистісних зв’язків між Польщею та Україною.

Займатимуться працівники дипустанови налагодженням контактів з місцевою владою, обслуговуванням громадян та розв’язанням їхніх проблем у межах законодавства, оформленням документів (візи, паспорти, нотаріальні документи, довідки).

Наразі Генеральне Консульство України у Польщі функціонує у Варшаві.

Раніше між польським та українським міністерствами виникла спірна ситуація. Польська сторона польська сторона зажадала від колег покращення ситуації з чергами на українсько-польському кордоні. Українське Мінінфраструктури запропонувало у відповідь провести незалежний міжнародний аудит роботи пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі