fbpx
26 Лютого, 2022

У столицях та містах світу пройшли численні акції на підтримку України у війні з Росією – ФОТО

У столицях та містах світу пройшли численні акції на підтримку України у війні з Росією – ФОТО

Чимало столиць світу та великих міст сьогодні відзначились масовими акціями на підтримку України. Численні мітинги пройшли у естонському Талліні, угорському Будапешті, румунському Бухаресті тощо.

У столиці Естонії Таллінні на Площі Свободи багатотисячний мітинг зібрали декілька громадських організацій. Серед них Конгрес українців Естонії, Спілка студентів Естонії, пише ERR.

На акції була також присутня посол України в Естонії Маріана Беца. На своїй сторінці вона написала, що “глибоко зворушена”, адже “тисячі й тисячі людей у ​​Таллінні” підтримали Україну.

Почалась акція з виконання гімну України та Естонії і промови президента Алара Каріса.

Фото: Маріана Беца

У Будапешті біля російського посольства також відбувся чисельний мітинг під гаслами “Путін – терорист” та “Не купуйте російські продукти!”. Про це пише Telex.

Більшість учасників прийшла з українськими прапорами чи банерами. Під час заходу учасники збирали пожертви на підтримку української армії. У ході виступів організатори подякували уряду Угорщини за підтримку санкцій щодо виключення Росії з міжнародної міжбанківської системи розрахунків SWIFT.

Також під час акції учасники закликали НАТО закрити повітряний простір України, а користувачів Інтернету – активно поширювати інформацію про військові злочини Росії.

Фото: Telex

У Румунії акції на підтримку України пройшли в кількох містах. У Бухаресті акцію солідарності з Україною провели перед посольством Росії. Учасники розгорнули великий український прапор, а також гасла “Стоп Путіну”, “Ні війні”, “Мир Україні”, “Солідарність з народом України”, “Ми з Україною”. Участь взяли сотні українців, які проживають у столиці Румунії та місцевих жителів. До учасників вийшов також повірений у справах України в Румунії Рохова Паун (Rohovei Paun).

Фото: Світлана Скорик

У трансильванському Брашові сотні учасників акції на підтримку України пройшлися головними вулицями з українськими прапорами, закликаючи зупинити військову агресію Росії.

“Як ішли містом, то люди виходили з магазинів, де працювали да з вікон спостерігали. Багато хто гуляв і також долучалися, хто трохи осторонь. Тобто байдужих не було”, – розповіла учасниця мітингу Ганна. – “Румуни дуже сильно переймаються. Я так помітила, що їх влада не допомагає нам і це сильно вражає”. 

Фото: Amy Pond

Кількатисячна акція пройшла і у одному з найбільших міст Німеччини Мюнхені. Як пише Європейська правда,  люди зібралися на найбільшій площі міста Карлсплац, відомій також як Стахус.

Під час акції у в учасників можна було побачити українські, грузинські прапори та білоруський біло-червоно-білий прапор. Частина мали в руках картонки з написом “Я росіянин, вибачте за це”. У своїх виступах учасники висловились за покарання Росії відключенням від SWIFT, відмову від російського газу.

Фото: Європейська правда

Нагадаємо, Румунія заявила про готовність прийняти понад 500 тисяч українців, які втікають від військових дій Росії. За словами міністр оборони країни Василе Дінку, у Румунії є план, який підготовлений у всіх великих містах та районах поблизу кордонів.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі