fbpx
10 Грудня, 2021

У словацьких Татрах підприємці влаштували символічний “похорон” туризму

У словацьких Татрах підприємці влаштували символічний “похорон” туризму

У Старому Смоковці близько сотні татрських рестораторів, їхніх працівників та прихильників зустрілися перед урядовою віллою Камзік, щоб символічно поховати туризм у Високих Татрах. Багато татрських ресторанів тривалий час балансують на межі краху.

З п’ятниці, 10 грудня, у Словаччині катаються на лижах, а з 25 грудня відкриваються готелі та пансіонати у режимі обслуговування вакцинованих та тих, хто одужав від COVID. Працюватимуть також оздоровчі та фітнес-центри. Проте нові заходи уряду щодо боротьби з пандемією Covid-19, за словами підприємців, не врахували такої важливої ​​частини туризму як громадське харчування, повідомляє Aktuality.

Словацькі Татри

“Цей рік значно гірший, ніж перший рік пандемії. 12 місяців ми закриті, суворо обмежені до восьми місяців. Підприємства в боргах по вухам, цього місяця нема з чого оплачувати роботу працівників”, – сказала Лусія Блашкова, виконавчий директор Регіональної туристичної організації Високих Татр.

У сфері туризму у словацьких Високих Татрах працює близько 10 000 чоловік. Тому депутати закликають до публічної обіцянки уряду щодо вакцинації тавідкриття закладів громадського харчування. При цьому вони вимагають чітких правил без дискримінації.

“Туризм у Словаччині є єдиним сегментом, дискримінованим у всій галузі. Гості не можуть приїхати до нас і повною мірою скористатися всіма послугами. Але вони можуть перетнути кордон, чи то з Польщею, чи з Угорщиною або Австрією і насолоджуватися свободою вакцинації та туристичних послуг”, – сказав Мартін Новотний, голова Вищої ради Асоціації туризму Татр, власник готелю “Слован” у Татранській Ломниці.

Незважаючи на те, що в ці дні готелі в Татрах відкривають бронювання на зимовий сезон, більш платоспроможні клієнти цього разу не прийдуть сюди. Вона забронювали проживання в інших країнах, туризм у яких не був обмежений.

У підприємців є чіткі вимоги

“Ми закрили свою діяльність без чіткого плану та сценарію можливої ​​майбутньої компенсації. Так само, як ми швидко реагували на кожен колір COVID-зони, ми очікуємо такого ж швидкого та активного підходу держави до нас”, – додала Блашкова.

Представники обмежених та закритих закладів з Високих Татр і Попрада висунули свої вимоги. Вони вимагають з 18 грудня відкрити всі заклади, включаючи ресторани та оздоровчі заклади для вакцинованих і одужавших. Також вимагають негайно збільшити підтримку туризму з 10 до 20 відсотків від зниження продажів, відновити схему виплати першої допомоги. Ще одним кроком протестуючы бачать зниження ПДВ до 10 відсотків для гастро-сегменту з 1 квітня наступного року.

Якщо до 16 грудня жителі Татр не отримають відповіді у вигляді пропозиції справедливих рішень, кроки тиску на владу посиляться. Учасники акції пообіцяли вийти на протест перед офісом уряду в Братиславі до Різдва. До Високих Татр з протестами приєднаються туристичні регіони Ліптова, Орави та Бансько-Бистрица.

Нагадаэмо, наприкінці листопада у Високих Татрах в Словаччині для туристів відкрили традиційну льодову зимову атракцію Tatra Ice Dome. Цього разу її створили за зразком собору Святого Якова у відомому для паломників Сантьяго-де-Компостела (Іспанія).

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі