fbpx
22 Лютого, 2022

У словацьких чатах ширяться фейки про мобілізацію молоді “на війну”

У словацьких чатах ширяться фейки про мобілізацію молоді “на війну”

У Словаччині поширюються фейкові повідомлення про те, що юнаків нібито мобілізують для участі у бойових діях. Дезінформація поширюється у чатах месенджерів за допомогою голосових повідомлень.

Інформацію про мобілізацію спростували в поліції Словацької Республіки.

фейк Словаччина

За даними правоохоронців, наразі проводяться перевірки поширюваних аудіозаписів. Далі встановлюватимуть, чи підпадають вони під порушення законодавства.

Крім того в поліції наголосили, що наразі в країні не оголошено мобілізації та не проводиться набір на військову службу.

“За словами автора запису, патруль поліції зупинив 18-річного хлопця, який втік на її очах, оскільки поліція хотіла забрати його на війну”, – йдеться у повідомленні поліції у соцмережі.

Авторка одного з повідомлень також підхопила інші фейки на ту ж тему – накази про виклик до збройних сил.

Поліція очікує, що фейкові повідомлення про військові дії з’являтимуться все частіше. Правоохоронці закликали громадян поговорити на цю тему зі своїми близькими та “допомогти тим, хто не вміє мислити критично”.

Нагадаємо, на початку лютого у словацьких соцмережах виявили фейки щодо перекидання іноземних військ через територію Словаччини нібито через загострення ситуації в Україні. Як стверджують в поліції, ці публікації використовуються невідомими як доказ надзвичайної мобілізації, окупації Словацької Республіки іноземними державами, особливо США, і як доказ початку війни проти Росії.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі