fbpx
04 Січня, 2022

У словацькому Міхаловце після масштабної реставрації відкрили “Музей Земпліна”

У словацькому Міхаловце після масштабної реставрації відкрили “Музей Земпліна”

Кошицький самоврядний край завершив масштабну реконструкцію Зимового саду, однієї з будівель “Музею Земпліна” (Zemplin Museum) у Міхаловцях. Ця будівля – колишня резиденція угорської шляхетної родини Старай.

Цього року краєзнавчий музей східної Словаччини відзначає свою 65-у річницю. Він був заснований у 1957 році в якості Музею національної історії регіону Земплін, повідомляє sme.sk.

У рамках реконструкції з бюджетом 290 тис євро відновлено фасад, який перебував у занедбаному стані, а також вхід до будівлі та дах. Реконструкцію Кошицький край профінансував із свого власного бюджету.

Реконструкція також включала проведення археологічних досліджень, під час яких також виявили оригінальну систему теплої підлоги Зимового саду.

“По всій будівлі завдяки цій системі поширювалося тепле повітря. Тому родина Старай могла вирощувати екзотичні рослини навіть у місцевих умовах. Це був унікальний пристрій”, – розповіла директор закладу Станіслава Ровнякова.

Заходи до 65-річчя закладу почалися вже у перший день нового року з онлайн-дискусії про минуле та сьогодення музею.

За словами директорки, серед інших заходів, які очікує громадськість, – відкриття Зимового саду після реконструкції, доступ до етнографічної експозиції та проведення наукової конференції.

“Ми також готуємо цікаві виставки, серед них – про історію та пам’ятники Стародавньої Греції, а також про життя у Середні віки та виставку, присвячену імператорській родині”, – зазначила Ровнякова.

Влітку тут відбуватимуться концерти класичної музики, мистецькі вернісажи та різні заходи для дітей.

“Ми намагаємося повернути той борг, який наш край мав у минулому перед культурою регіону Земплін. Напередодні пандемії експозицію природознавства, яка тут розміщена, відвідували приблизно 8000 відвідувачів на рік. Ми хочемо, щоб цей музей був і надалі слугував місцем зберігання рідкісних експонатів і вабив до себе як жителів Земпліна, так і туристів”, – зазначив Растислав Трнка, голова Кошицького самоврядного краю.

Раніше ми розповідали про унікальну реконструкцію культової для багатьох угорців історичної споруди. Мова йде про так званий замок родини Ракоці. Його відновили у словацькому селі Борша, за 50 км від Закарпаття, за кошти Угорщини. Саме тут 27 березня 1676 року народився Ференц Ракоці ІІ – керівник національно-визвольної війни угорського народу 1703-1711 років, що мала на меті позбавити країну гніту австрійців Габсбургів.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі