У 2021 році в Словаччині вилучили 1162 підроблені банкноти євро. Це найменше з моменту введення євровалюти в країні. За даними Нацбанку Словачини, якість вилучених підробок переважно хороша, проте підробку можна виявити без використання технічних засобів.
Найбільшу частку становили підробки номіналом 50 та 20 євро.
Минулого року також було вилучено 1592 підроблені монети, що є найбільшою кількістю за останні п’ять років. Про повідомляє TASR з посиланням на Департамент комунікацій Національного банку Словаччини (НБС).
В основному серед підроблених монет – номіналом 2 євро.
У 2020 році в Словаччині було вилучено аж 16 294 підроблених євробанкнот. У Нацбанку пояснили, що велика різниця в загальній статистиці між 2020 і 2021 роками пов’язана з одним надзвичайним випадком у серпні 2020 року, коли правоохоронні органи вилучили загалом 15 002 підроблені банкноти євро ще до того, як вони були введені в обіг.
За даними НБС, якість вилучених підробок переважно хороша. Проте підробку банкноти можна виявити без використання технічних засобів, якщо до неї пильніше придивлятися.
Що стосується монет, то найдоступнішим інструментом для розпізнавання підозрілих монет є звичайний магніт.
“Євромонети номіналом 1 євро та 2 євро мають магнітний центр і їх можна перевірити, помістивши магніт у центр підозрюваної монети, а потім порівнявши її рівень магнетизму з реальною монетою”, – розповіли в Нацбанку Словаччини.
Раніше ми розповідали про те, що обсяг онлайн-покупок у Словаччині вперше перевищив 2 мільярди євро. Рівень зростання в річному обчисленні є несподіванкою, особливо враховуючи попередній великий ріст у 2020 році – на 29%.
Зростання було особливо сильним у першому кварталі, досягнувши 65%. У наступних кварталах зростання досягало від 5 до 8%. Натомість українці у 2020 році придбали через інтернет товарів і послуг на суму 107 млрд грн.
Фото з відкритих джерел
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.