Інтернет-магазини в Словаччині вперше в своїй історії перевищили суму покупок у два мільярди євро. Рівень зростання в річному обчисленні є несподіванкою, особливо враховуючи попередній великий ріст у 2020 році – на 29%.
Це випливає з аналізу Heureka, – повідомляє TASR.
Обсяг онлайн-покупок у Словаччині в 2021 році досяг 2,08 млрд євро. Зростання було особливо сильним у першому кварталі, досягнувши 65%. У наступних кварталах зростання досягало від 5 до 8%.
До прикладу, у Чеській Республіці електронна комерція зросла на 14% торік після попереднього рекордного зростання на 26% у 2020 році. Проте в останньому кварталі минулого року у Чехії було зафіксовано зниження в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
“Вищий ріст онлайн-покупок за останні два роки в Словаччині означає, що вона поступово наближається до рівня чеської електронної комерції, яка є однією з найрозвиненіших у Центральній та Східній Європі”, – зазначив Томаш Браверман з Heureka Group.
Найбільше зростання відбулося в категоріях, які пандемія перемістила в інтернет-магазини.
“Серед п’яти найкращих категорій є три, які не є стандартними для онлайн-покупок. Це одяг, меблі та продукти харчування. В одязі, зокрема, зафіксовано двозначне зростання за всі місяці минулого року, окрім жовтня”, – сказав Браверман.
У минулому році інструменти для ремонту були надзвичайно успішними (+ 90% росту), головним чином через те, що люди намагалися використати комендантську годину та карантин для ремонту своїх будинків чи роботи в саду. Значне зростання (+ 70%) зафіксувала і категорія настільних ігор. У зв’язку з переходом на домашній офіс зросла категорія оргтехніки або побутової техніки (+ 40% росту онлайн-покупок).
Однак люди також стали більше купувати корм для собак (+34%) або шини (+30%) в Інтернеті. Дивно, але однією з найбільш швидкозростаючих категорій, як і в Чехії, була категорія інвестиційного золота та срібла.
“У часи підвищеної стурбованості споживачі обмежують своє споживання і більше думають про майбутнє”, – сказав Браверман.
Онлайн-торгівля у світі і тенденції на 2022
У той час як уряди вживали заходів для стримування поширення вірусу, компанії по всій Європі почали переносити весь свій бізнес в Інтернет. Цифрові перетворення, на які за звичайних умов потрібно п’ять років, були реалізовані лише впродовж кількох місяців.
Так, наприклад, компанія GoDaddy, постачальник послуг вебхостингу, відзначила суттєве зростання кількості компаній, придбавших підписку на її продукти для електронної торгівлі. З лютого по квітень 2021 року цей стрибок досяг 48%. У результаті переходу в Інтернет зростають об’єми виручки у постачальників платформ для онлайн‑оплати.
Слід зазначити, що з 2017 до 2020 року обсяг ринку електронної торгівлі у світі перевищив 4,5 трлн. доларів. Як прогнозують експерти, 2021 року обороти онлайн-продажів сягатимуть майже 5 трлн. доларів, а до 2024 року зростуть, щонайменше, до 6,4 трлн. доларів. Про це в публікації для Liga.net розповів засновник однієї з платформ онлайн-маркетингу Александр Сторожук.
У переважній більшості європейських малих та середніх компаній обсяг онлайн-продажів за підсумками 2021 року покаже зростання , йдеться у звіті зі свіжого опитування маркетингової компанії Sendlane. Участь у ньому взяли 150 малих та середніх компаній з обсягом продажів менше 44 млн. євро.
У підсумку майже кожна п’ята компанія показала зростання продажу щонайменше на 40%. 34% компаній збільшили продажі на 10-20%, 33% – на 20-40%, а 21% – на 40%. До 90% респондентів збільшили загальний прибуток на 10% і більше.
Крім зростання продажів, швидко зростала і рентабельність: 90% опитаних компаній збільшили загальний прибуток на 10% і більше.
За даними аналітиків очікується, що до 2023 р. цифрові гаманці стануть найпопулярнішим способом онлайн‑оплати у світі. Споживачі дедалі частіше використовують цифрові інструменти, як‑от сайти порівняння цін, із метою більш раціонального витрачання коштів.
Щоб зменшити кількість фізичних контактів під час здійснення оплати, європейські банки підвищили ліміти покупок, які можна оплатити безконтактно, йдеться у звіті логістичної компанії FedEx. Таким чином, компанії, які інвестували кошти в онлайн‑канали та платіжні платформи, можуть виграти від того, що було довгостроковим переходом на цифрові технології й відбулося швидше через COVID‑19.
Онлайн-торгівля в Україні у 2020 році
Дані щодо онлайн-покупок в Україні за 2021 рік наразі ще немає. Але у 2020 році, за оцінками групи компаній EVO, українці придбали через інтернет товарів і послуг на суму 107 млрд грн, пише Інтерфакс Україна. Це на 41% більше, ніж в 2019-му. В результаті зростання українського ринку e-commerce перевершив прогнози експертів майже в три рази.
Тепер майже 9% всіх покупок в Україні відбувається онлайн – на маркетплейсах, в онлайн-магазинах і соціальних мережах.
За оцінками EVO, кількість онлайн-оплат за товари та послуги у 2020 році зросла на 50%. На маркетплейсах наразі приблизно 15% розрахунків – карткою у момент купівлі.
Раніше ми також повідомляли, що обсяг торгівлі між Україною та Польщею у 2021 році сягнув 10 мільярдів доларів. Це перевищило докоронавірусний рівень та стало рекордним показником.
*Для довідки. Heureka Group працює в дев’яти країнах Центральної та Східної Європи та пропонує асортимент з понад 55 000 інтернет-магазинів.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.