fbpx
04 Квітня, 2022

У Словаччині здивовані заявою міністра економіки про сплату за російський газ у рублях

У Словаччині здивовані заявою міністра економіки про сплату за російський газ у рублях

Міністр навколишнього середовища Словацької Республіки Ян Будай висловив здивування від заяви міністра економіки СР Ріхарда Суліка, який у неділю 3 квітня під час телевізійної дискусії визнав можливість оплати за російський газ у рублях, як того вимагає Кремль.

“У Суліка, як я знаю, були на це підстави, і ми обов’язково їх з’ясуємо”, – сказав Будай.

Він припустив, що ця тема, ймовірно, буде предметом обговорення в уряді, пише TASR.

Zbjktkpturbxy85n2nkogvkzjq1mgvintc0mjgwoddhmtjhmmu0y2nkos5qcgerlqlnb9aawsm

“Я не думаю, що ця естафета шантажу та залякування від Володимира Путіна вийде. І було б дуже соромно, щоб Словаччина залишилася єдиною країною, яку налякала ця загроза”, – підкреслив міністр.

Практично всі замовники в ЄС мають контракти на постачання російського газу, що укладений в євро або доларах.

Будай погоджується з думкою, що майбутня залежність від російського газу залежить від спільного курсу та солідарного підходу держав-членів Європейського Союзу.

Сам Ріхард Сулік вже спростував свою попередню заяву. Тепер він заявив, що Словацька Республіка буде оплачувати постачання російського газу відповідно до чинного контракту, тобто в євро. Він також очікує на аналіз російських вимог Європейською комісією (ЄК).

“Чекатимемо на результати. Ми не маємо рублів… Нехай вони у себе вдома в Кремлі обмінюють на євро, а він одразу матиме рублі, гривні, біткоіни, що забажає. Ми не будемо розривати договір”, – наголосив Сулік.

Про узгодження процедури закупівлі російського газу з іншими членами ЄС наголосив також прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Гегер.

Нагадаємо, що президент РФ Путін заявив, що за поставку російського газу у так звані “ворожі країни”, серед яких Словаччина, з 1 квітня 2022 року вимагатимуть сплати в рублях.

“Якщо вони не будуть платити, то не отримають газ”, – заявили у Кремлі.

Нагадаємо, раніше Сулік заявив, що Вимога Росії щодо оплати поставок газу в рублях є порушенням укладених раніше контрактів. Але Словаччині цей газ потрібен, і, якщо буде потрібно, Словаччина буде платити рублями.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі