Вимога Росії щодо оплати поставок газу в рублях є порушенням укладених раніше контрактів. Але Словаччині цей газ потрібен, і, якщо буде потрібно, Словаччина буде платити рублями.
Так вважає міністр економіки Ріхард Сулік, повідомляє TASR.
Незважаючи на те, що зимовий опалювальний сезон у Словаччині добігає кінця, словацька промисловість також потребує газу у великих масштабах.
“Постачання газу не повинно зупинятися. Тому я кажу, можливо, для когось це занадто прагматична позиція. Якщо є умова платити в рублях, то давайте платити рублями”, – сказав Сулік на недільному дискусійному шоу словацької телерадіокомпанії RTVS.
Він нагадав, що Словацька Республіка закуповує близько 85% свого споживання газу саме в Росії. Вона виступає за диверсифікацію поставок, але це питання можна вирішити лише протягом кількох років.
За словами Суліка, у Словаччини є близько шести тижнів, щоб вирішити нинішню ситуацію. Останній рахунок за газ Словаччина сплатила наприкінці березня, наступний потрібно буде сплатити 20 травня. Кілька країн Європи, зокрема Німеччина та Франція, вже відмовилися платити за газ рублями.
Голова непарламентської партії “Голос-СД” Пітер Пеллегріні вважає, що ситуація з енергопостачанням серйозна.
“У разі, якщо Росія вирішить не постачати газ до ЄС, Словаччина матиме надзвичайно серйозну проблему… Словаччина зараз надзвичайно залежить від імпорту сировини з Росії, тому вона має підійти для вирішення проблеми шляхом переговорів з ЄС”, — наголосив міністр.
Пеллегріні очікує, що на переговорах з ЄС прем’єр-міністр або міністр економіки Словаччини захищатимуть національні інтереси Словацької Республіки і не допустять такого кроку, який спустошить словацьку економіку.
За його словами, відмовитися від російської нафти і газу і зробити жест в бік України – це “фантасмагорія”.
“На жаль, у Словаччині це неможливо”, – сказав він.
За його словами, він не задоволений діями влади і не відчуває, що влада може вирішити ситуацію і має готові сценарії на все.
На ці слова Пеллегріні відреагував Ріхард Сулік. Він нагадав, що влада результативно вирішувала газову кризу взимку.
“Ми моніторили ситуацію і купували більше газу, ми дуже добре впоралися з зимовим сезоном. Газ був”, – підкреслив він, зазначивши, що нинішнє заповнення газових резервуарів наприкінці сезону на рівні 24% і “це добрий результат”.
Нагадаємо, з-поміж країн-членів ЄС Словаччина чи не найбільше залежить від російської нафти та газу. Тому поки інші європейські країни роблять конкретні кроки щодо альтернативних поставок, Словаччина все ще вагається.
Фото: TASR
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.