fbpx
26 Січня, 2022

Міноборони Румунії спростувало фейк про переміщення військової техніки через ситуацію в Україні

Міноборони Румунії спростувало фейк про переміщення військової техніки через ситуацію в Україні

У соцмережах в Румунії почали поширюватись відео з пересуванням військової техніки. Дописи супроводжувались текстом, який мав створити уявлення, ніби рух техніки пов’язаний із загостренням ситуації на кордоні України. Однак про неправдивість цих відеороликів заявили в Міноборони Румунії.

Міністерство оборони Румунії 25 січня повідомило, що відеоролики про нещодавнє переміщення по території країни військ і бойової техніки – підробка. У відомстві зазначили, що насправді на відео — кадри військових навчань, які проходили в Румунії у минулі роки. Вони не мають жодного стосунку до ситуації в Україні, пише Newsmaker.

Міноборони Румунії фейк

“В останні дні у соцмережах з’явилися відеозаписи так званих нещодавніх переміщень колон румунської чи іноземної військової техніки. Ці записи наводять як “доказ” переміщення військ у зв’язку із ситуацією в Україні. Проте жоден із цих кадрів не новий. Все це знято минулого, мінімум три-чотири місяці тому”, — наголосили в міністерстві.

У відомстві додали, що відео опублікували, “щоб посіяти паніку”.

Також у Міноборони склали власний колаж із кількох таких відео, супроводивши їх реальною датою зйомки.

“Найсвіжіші кадри в цьому колажі датуються 22 січня 2022 року. Тут знято знешкоджені каркаси танків часів Другої світової війни з Болгарії, які перевозила компанія з Чехії транзитом через Румунію”, — наголосили у відомстві.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як російська пропаганда лякає фейками про угорські війська під кордоном з Україною. Брутальна інформаційна кампанія, яка почалась із телеграм-каналів, була розгорнута на тлі чергового загострення між Києвом і Будапештом через угорсько-російську газову угоду.

У цьому контексті радимо переглянути російські спецоперації, в яких аналогічними є не тільки наративи, а й навіть гасла:

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі