fbpx
13 Січня, 2022

У Словаччині скасували заборону на зібрання. Які ще нововведення щодо COVID діють у країні

У Словаччині скасували заборону на зібрання. Які ще нововведення щодо COVID діють у країні

Уряд Словаччини прийняв рішення про скасування заборони на зібрання. Ця заборона була прийнята через поширення коронавірусної інфекції ще 25 листопада 2021 року.

Про це повідомляє TASR.

До цього було заборонено збиратися разом більше, ніж шести особам, якщо вони не є членами одного домашнього господарства.

масові зібрання у Словаччині

Крім того влада Словаччини запровадила нові заходи у боротьбі з коронавірусом. Зокрема, у рамках нововведень для населення ввели режим OP plus. Такий статус може мати лише людина з трьома дозами вакцини проти COVID-19, людина, яка перенесла хворобу і має дві дози вакцини, або з двома дозами вакцини та негативним ПЛР-тестом. У разі ПЛР-тесту він не повинен бути старше 72 годин, у випадку тесту на антиген – не більше 48 годин.

З 10 січня у Словаччині також відмінили нічну комендантську годину, встановлена ​​з 17 грудня 2021 року. Однак усі існуючі заходи щодо магазинів, обслуговування, готельних закладів, гірськолижних курортів чи далеких подорожей залишаються в силі.

Умови роботи основних установ та закладів

Усі школи, служби та заходи будуть відкритими, але з певними обмеженнями. Вхід на масові заходи буде дозволений у разі вакцинації, тестування на COVID чи наявності довідки про подолання хвороби.

Проведення спортивних, культурно-масових заходів відтепер будуть об’єднані за ризиками. Серед групи низького ризику, наприклад, театр або мовчазне богослужіння. Це стосується відвідувачів, глядачів, а не виконавців чи хору.

Весілля, урочистості, вечірки, бали, дискотеки та масові заходи в закладах громадського харчування в минулому були одними з осередків захворювання, і МОЗ перевело їх у режим підвищеної небезпеки.

Фітнес- та оздоровчі центри, аквапарки чи спа будуть доступні у режимі OP+, тобто в основному для повністю вакцинованих бустерною дозою або людей з двома дозами щеплення та негативним ПЛР-тестом.

Для вакцинованих та одужавших працюватимуть всі магазини та ресторани.

Респіратори будуть обов’язковими на відкритому повітрі на відстані до двох метрів від інших людей.

Як працюють гірськолижні курорти Словаччини

Робота гірськолижних курортів відбувається в режимі OP ( для повністю вакцинованих осіб та тих, хто одужав від COVID-19). При покупці абонементу, а також на вході на гірськолижний курорт необхідно пред’явити сертифікат вакцинації чи довідку про одужання. У загальних відкритих і закритих громадських місцях по всьому курорту, а також на канатних дорогах і підйомниках поширюється обов’язок прикривати ніс і рот респіратором FFP2.

Підйомники можуть перевозити лише до 25% максимальної місткості.

У ресторанах і готелях гірськолижних курортів послуги також надаються в режимі OP. Однак під час реєстрації заїзду в готель також необхідно показати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус.

Як ми повідомляли, з 10 січня у Словаччині знову відкрилися школи та дитячі садочки. При цьому повного закриття всіх шкіл на карантин через поширення коронавірусу вже не передбачається.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі