fbpx
14 Жовтня, 2021

У Словаччині профспілки перекривають головні дороги через зростання цін та тарифів (ФОТО)

У Словаччині профспілки перекривають головні дороги через зростання цін та тарифів (ФОТО)

У східній Словаччині продовжується перекриття основних трас, що ініціювали профспілки. Минулого тижня подібний протест відбувся у місті Жиліна. А сьогодні продовжується у Банській Бистриці.

Профспілкових діячів збурило зростання цін на продукти харчування та енергоносії, включаючи вплив інфляції на розрахунок мінімальної заробітної плати.

7372663 1000x

Поліцейські попереджали водіїв, що краще уникати руху на ділянці Банська Бистриця – Доновали до обіду середи, 13 жовтня, через публічний протест, організований профспілкою КОVО.

Голова правління профспілки Еміль Мачина прокоментував протест у Жилині:

“Люди, які працювали тут дуже довго, заслуговують гідної старості за пристойні гроші. Щоб не мати проблеми з бідністю, коли у них не буде ліків, і нікому не доведеться про них турбуватися. Це лише підготовка до тих кроків, які ми хочемо зробити. Слід підготувати людей до усвідомлення необхідності йти і проявити силу… Це єдине, що уряд розуміє, і чого уряд боїться”.

Ярослав Кордек, член правління KOVO у Жилінському регіоні зауважив, що нині більшість працюючих словаків, а у першу чергу молоді сім’ї та пенсіонери відчули на собі серйозний соціальний та економічний спад у країні.

“З чого мають жити громадяни? За що молоді люди повинні платити іпотеку, за що пенсіонерам купувати ліки та медикаменти? Словаччина плететься у хвості за паритетом купівельної спроможності, хіба уряд цього не бачить? Він свариться між собою і не задовольняє потреби громадян. Я думаю, що профспілки не можуть мовчати в такий момент”, – зазначив профспілковий діяч.

Протест у Жиліна ускладнив рух на надзвичайно завантаженій дорозі. Ситуацію контролювала поліція.

 

Протестувальники планують продовжувати акції по всій країні. Їх мета – привернути увагу на погіршення соціально-економічного становища населення Словаччини, зростання цін на продукти харчування, електроенергію, житло та основні послуги.

Тут варто нагадати, що у районі Пряшева, за 120 км до кордону з Україною, мешканці вкотре висловили готовність перекрити автомагістраль R4, яка веде до кордону Польщі. Все через те, що призупинили будівництво об’їзної дороги і рух транспорту, в тому числі вантажного, відбувається через населені пункти.

 

InfoPost.Media за матеріалами SME.sk

Фото: SME.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі